sobota, 05 czerwca 2021 14:59

Społecznie sprzątana ścieżka odsłania swój przebieg

 

Kolejny odcinek zarośniętej ścieżki, prowadzącej wzdłuż ul. Wrzesińskiej, został odsłonięty w swojego rodzaju czynie społecznym grupy mieszkańców. Działania prowadzone były również w tę sobotę, mimo tzw. długiego weekendu.

Od ponad miesiąca kilka osób, wspieranych przez różne firmy lub instytucje, porządkuje przebieg ścieżki prowadzącej z Gniezna do Cielimowa. Została ona wybudowana około dwie dekady temu i od tej pory w zasadzie pozostawiona "sama sobie". W efekcie, przez lata, natura powoli odbierała jej pierwotną szerokość, powodując iż zamieniła się ona w zwykłą ścieżkę. Niekiedy jej przebieg, z uwagi na rozrastającą się roślinność, zmienił się nie do poznania. 

W ciągu tych kilku roboczych sobót, jakie uczestnicy akcji poświęcają na jej oczyszczanie z zalegającej warstwy ziemi (i niekiedy odpadków), udało się do tej pory odsłonić odcinek o długości 960 metrów od stacji paliw aż do Cielimowa, gdzie działania wsparła Gmina Niechanowo.

Obecnie społecznicy "zmierzają" w kierunku miasta, gdzie pozostało im 1,5 kilometra. Z tego fragmentu udało się już uprzątnąć ponad 450 metrów, a w działaniach obecnie prowadzonych na terenie miasta wspiera małymi koparkami firma Salbert. Przed pomysłodawcami najtrudniejszy odcinek, przebiegający właściwie już przez las, a także planowana miejscowa odbudowa nawierzchni, która przez lata została wypłukana. Akcja ma być kontynuowana w kolejną sobotę.

 

14 komentarzy

 • Link do komentarza Senior czwartek, 10 czerwca 2021 12:24 napisane przez Senior

  Jak to jest że mamy Zakład Zieleni Miejskiej na który z budżetu miasta idą określone środki a tymczasem na zlecenie 1 ulicę Orzeszkowej przycina z krzaków prezes fundacji Wielki Mały Uśmiech, która pewnie wygra kolejny raz przetarg na półkolonie....czy mamy w mieście radnych którzy sprawdza temat????

 • Link do komentarza odpowiadacz wtorek, 08 czerwca 2021 10:59 napisane przez odpowiadacz

  Do " pytacz" - kolego Zieleń Miejska ? :). Gdyby Zieleń Miejska była od tego do czego jest stworzona i utrzymywana to po co rewitalizację parków w Gnieźnie wykonywały by zewnętrzne firmy za tak potężne kwoty ? Aż dziwne że nikt tym procederem się nie zainteresował? Spytaj " drużynę Budasza" jakie zyski przyniosły miastu te inwestycję . Po co utrzymujemy Z. M. i dla kogo?

 • Link do komentarza wyborca poniedziałek, 07 czerwca 2021 23:13 napisane przez wyborca

  Tytuł tego artykułu powinien być nieco zmieniony: 'Społecznie sprzątana ścieżka odsłania nieudolność gnieźnieńskiej władzy". Nie wstyd Panu, Panie Prezydencie? Ptaszki ćwierkają, że szykuje się podobno Pan do parlamentu. Zobaczymy, ile w tym prawdy niebawem.

 • Link do komentarza Kuba poniedziałek, 07 czerwca 2021 22:32 napisane przez Kuba

  Poprostu coś pięknego, tak jak ktoś tu napisał, miasto kilka tysięcy by wywaliło gdyby oczywiście miało, bo przecież nigdy nie ma. A tutaj kilka wspaniałych par rąk, wsparte darmowym sprzętem i prawie gotowe. Super przykład dla młodzieży która nie raz skorzysta z tej drogi, szacunek dla każdej osoby która ciężko przy tym pracuje. A tak z drugiej strony to panowie w zakładzie karnym wypoczywają a wszędzie tyle jest do zrobienia...

 • Link do komentarza Aleksandra poniedziałek, 07 czerwca 2021 19:15 napisane przez Aleksandra

  Teraz przyda się zapytanie do Prezydenta Gniezna czy mu nie wstyd że ludzie robią coś czego powinien on dopilnować?!
  Materiał nadaję się do telewizji.
  Urzędy tylko kasę biorą a reszta głęboko...

 • Link do komentarza ko ko poniedziałek, 07 czerwca 2021 17:02 napisane przez ko ko

  Śmiech na sali, urzędnicy pewnie ogłosiliby przetarg i kosztowałoby to dziesiąki tysięcy, a tu w kilka sobót mamy już ponad połowę zrobioną. Brawa dla pomysłodawców, kciuki w dół dla urzędasów i władz miasta.

 • Link do komentarza s poniedziałek, 07 czerwca 2021 12:11 napisane przez s

  Poruta w wykonaniu Urzędu Miejskiego. Mieszkańcy sami zdecydowali zadbać o coś, co powinno być utrzymywane.

 • Link do komentarza Tre niedziela, 06 czerwca 2021 16:50 napisane przez Tre

  Super pomysł. Brakuje chodnika od Gniezna w kierunku Cielimowa. Szkoda tylko, że robót nie wykonuje właściciel ścieżki...

 • Link do komentarza pytajnik niedziela, 06 czerwca 2021 12:41 napisane przez pytajnik

  Tak mnie zastanawia, Gmina Niechanowo, która jak wiemy nie należy do najbogatszych, dała ciągnik i ludzi do uporządkowania ścieżki w ramach granic gminy. Co dało Miasto Gniezno? Polecam POST Pana Prezydenta z 3 czerwca na znanym portalu społecznościowym. Śmiać się czy płakać ?

 • Link do komentarza Aleksandra niedziela, 06 czerwca 2021 12:03 napisane przez Aleksandra

  Brawo dla tych ludzi którzy wzięli sprawy w swoje ręce. Szacunek dla nich. Kawał ciężkiej i pięknej pracy. Teraz będzie bezpieczniej.
  Miasto Gniezno niech się wstydzi i Prezydent na czele. Wstyd.

 • Link do komentarza Mieszkanka Wrześni niedziela, 06 czerwca 2021 10:28 napisane przez Mieszkanka Wrześni

  Proponuję tak kopać do samej Wrześni, a potem oba powiaty, w ramach rekompensaty, niech wyleją na tym asfalt

 • Link do komentarza Pioter G niedziela, 06 czerwca 2021 09:13 napisane przez Pioter G

  Wielkie brawa i Szacunek dla wszystkich biorących udział w akcji!!!

 • Link do komentarza pytacz sobota, 05 czerwca 2021 17:11 napisane przez pytacz

  A Zakład Zieleni Miejskiej nie pomoże?

 • Link do komentarza Tadzio sobota, 05 czerwca 2021 16:16 napisane przez Tadzio

  Super. Może praca zwykłych ludzi ośmieszy samorządy i te zrobią ścieżkę asfaltową.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane