środa, 09 czerwca 2021 18:18

Na skrzyżowaniu ul. Kłeckoskiej i Żerniki powstanie sygnalizacja

 

Jeszcze w tym roku na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 190, drogi powiatowej i miejskiej powstanie sygnalizacja świetlna.

W trakcie środowego posiedzenia Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę w sprawie przejęcia zadania, jakim jest realizacja inwestycji na drodze wojewódzkiej. Miasto Gniezno jeszcze w tym roku planuje realizację na skrzyżowaniu ul. Kłeckoskiej z ul. Żerniki i Okopową sygnalizacji świetlnej. 

- Podjęliśmy stosowne rozmowy z Urzędem Marszałkowskim, Wielkopolskim Zarządem Dróg Wojewódzkich - taka zgoda ze strony WZDW została uzyskana, zostały podjęte działania po stronie WZDW i zabezpieczone środki finansowe w budżecie Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - przekazał wiceprezydent Jarosław Grobelny.

Na to zadanie w budżecie wojewódzkim zostało zabezpieczonych 150 tys. złotych, a po stronie Miasta - 100 tys. złotych. Realizacja zadania ma nastąpić po przygotowaniu projektu.

14 komentarzy

 • Link do komentarza Artur Tiger Wiernowolski piątek, 11 czerwca 2021 21:50 napisane przez Artur Tiger Wiernowolski

  Czy ktoś jeszcze wie co planują POpaprańcy? Gruszki na wierzbie czy śliwki na sośnie wymyśli Budasz z ekipą?

 • Link do komentarza jarosławl piątek, 11 czerwca 2021 09:05 napisane przez jarosławl

  Jak czytam niektóre pomysły i widzę je w realu to zaczynam się zastanawiać czy urząd tego miasta zatrudnia jakiegoś specjalistę od inżynierii ruchu drogowego. Te wszystkie tego typu pomysły wydają się być wytrzepane z kapelusza pierwszego-lepszego radnego.

 • Link do komentarza Paletka Kometka czwartek, 10 czerwca 2021 22:44 napisane przez Paletka Kometka

  Ulicą Okopową wyjeżdża z osiedla poseł Dolata. Pytania?

 • Link do komentarza Exumer czwartek, 10 czerwca 2021 20:54 napisane przez Exumer

  Sygnalizacja jak już to tylko na ul Gdańskiej, aby dostać się na drogę w kierunku Modliszewa,przejechać na drugą stronę do stacji lotos to prawdziwe wyzwanie dla kierowcy,o pieszym nie wspomnę...

 • Link do komentarza Prz-kaz czwartek, 10 czerwca 2021 18:18 napisane przez Prz-kaz

  Super wiadomość dla mieszkańców tych ulic bo samo skrzyżowanie jest na niebezpiecznym zakręcie a niestety nie wszyscy kierowcy przestrzegają obowiązującej tam prędkości. A jak wiadomo bezpieczeństwo ponad wszystko tak trzymać

 • Link do komentarza HD czwartek, 10 czerwca 2021 17:06 napisane przez HD

  Gdzie jest nowy aflat na Piekarach i przy dojeździe do krzyżówki w gnieznie właśnie na tym odcinku, przecież niektóre drogi utwardzone są w lepszym stanie niz ten odcinek. Bekniecie za to wszyscy

 • Link do komentarza Mis czwartek, 10 czerwca 2021 04:17 napisane przez Mis

  Czyżby ktoś miał problem z wyjazdem z podpożądkowanej?

 • Link do komentarza Bdz środa, 09 czerwca 2021 23:54 napisane przez Bdz

  Po co tam sygnalizacja świetlna? Nawierzchnia asfaltowa woła o pomstę a chcecie sygnalizację świetlną stawiać? Jedyna ulica w mieście gdzie ruch odbywa się płynnie, każdy włącza się do ruchu w Kłeckowska bez problemu! Taką kwotę można przeznaczyć na inne inwestycje!

 • Link do komentarza Yempla riusz środa, 09 czerwca 2021 23:40 napisane przez Yempla riusz

  Czy ktoś na głowę dostał z tymi sygnalizacjami świetlnymi, nikt nie ma innego rozwiązania , pomysłu????? Za te 250.000, które i tak pewnie nie starczy można jednak wysilić się bardziej.

 • Link do komentarza Rafik środa, 09 czerwca 2021 22:36 napisane przez Rafik

  nie wiem po co ? tam nie ma problemu , problem i konieczność ustawienia sygnalizacji jest na ul. Gdańskiej . Ale po co , lepiej wydać bezsensu pieniądze i grunt że wypłyną z budżetu i jest na to potwierdzenie . Brawo urzędasy zakrętasy !!!

 • Link do komentarza Kierowca środa, 09 czerwca 2021 22:12 napisane przez Kierowca

  A dlaczego nie rondo?

 • Link do komentarza marek środa, 09 czerwca 2021 21:32 napisane przez marek

  krwawią mi oczy jak to czytam XD
  dla uproszczenia organizacji ruchu w Gnieźnie, proponuję zamontować na każdym skrzyżowaniu sygnalizację

 • Link do komentarza Merkury środa, 09 czerwca 2021 19:38 napisane przez Merkury

  Zamiast pól i sadów mamy również w tej części Gniezna i gminy patodeweloperkę.
  Brak odpowiedniej infrastruktury, kanalizacji dróg na tą ilość powstających domów wszędzie gdzie popadnie również na zakopanych stawkach . Byle brać podatki od nieruchomości. Nie jest dziwne, że to zaniedbane miasto korkuje się nieustannie. Radni wymyślili światła. Super pomysł. Ja mówię STOP PATODEWELOPERCE. To wina tych urzędników co się na to godzą nie myśląc o konsekwencjach.

 • Link do komentarza Kuba środa, 09 czerwca 2021 19:08 napisane przez Kuba

  Chyba trzeba koniecznie wydać pieniądze. Że Słowackiego w Roosevelta wyjechac w lewo nie można i nic się tam nie robi.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane