piątek, 11 czerwca 2021 09:00

Więcej rozsądku w gorące dni

 

Trwająca ciepła, miejscami gorąca aura, nie powinna przesłaniać zdrowego rozsądku zmotoryzowanym - pamiętajmy, że w takim czasie wnętrze samochodu bardzo szybko się nagrzewa.

W minioną środę w godzinach popołudniowych gnieźnieńscy policjanci otrzymali pierwsze zgłoszenie w bieżącym roku o dwóch psach pozostawionych w kamperze przy ul. św. Wojciecha. Osoba, która sygnalizowała zdarzenie, nie mogła dostrzec w pobliżu właściciela pojazdu i dlatego zdecydowała się po pewnym czasie wezwać służby. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci - kierowca do tego czasu pojawił się już na miejscu. 

- Przypominamy, że wysokie temperatury w połączeniu z brakiem rozsądku i wyobraźni są bardzo niebezpieczne. Apelujemy, aby pod żadnym pozorem nie zostawiać w mocno rozgrzanym samochodzie dzieci lub zwierząt. Będąc świadkiem takiej sytuacji poinformujmy o wszystkim policję lub inne służby ratunkowe dzwoniąc pod numer alarmowy 112 - apeluje KPP Gniezno.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane