niedziela, 13 czerwca 2021 14:00

Tynk spadał na chodnik. Interweniowali strażacy

 

W niedzielne, wczesne popołudnie ul. Dąbrówki została zablokowana przez strażaków na czas działań prowadzonych przy jednej z kamienic.

W niedzielę 13 czerwca, po godzinie 13 strażacy zostali powiadomieni o odłamkach tynku, który spadał z kamienicy stojącej na rogu ul. Dąbrówki i Grzybowo.

Po dotarciu pod wskazany adres i po potwierdzeniu tego faktu, na miejsce została zadysponowana drabina mechaniczna w celu umożliwienia dotarcia do uszkodzonych fragmentów budynku w celu jego skucia. Działania ograniczyły się do usunięcia odstających od ściany fragmentów elewacji.

Na czas prowadzonych działań (przez kilkanaście minut) przejazd ul. Dąbrówki i Grzybowo w kierunku Rynku był zablokowany.

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza czytelnik wtorek, 15 czerwca 2021 22:28 napisane przez czytelnik

    Panie Marku Z. Co pan wypisuje? Mandaty nie uratują zdrowia i życia przechodniom! Trzeba upomnieć raz i jeżeli właściciel ( w tym także Miasto, bo jego budynki wyglądają jeszcze gorzej) nie zareaguje w terminie natychmiastowym, to przystąpić do naprawy i jeżeli właściciel nie zapłaci za konieczny remont, to wchodzi się na hipotekę. I wtedy może by niektórzy się ocknęli. A ten pokazany dom ma dochody, bo ma sklepy więc jest z czego chatę naprawiać. A wyrzutem w Gnieźnie jest dom koło dawnego Ośrodka Zdrowia na Wyszyńskiego. Nadziwić się nie można, że właściciele tak zapuszczają z roku na rok swoją własność! No i, że nie zależy im na estetyce miasta!

  • Link do komentarza Marek Z. niedziela, 13 czerwca 2021 18:34 napisane przez Marek Z.

    Tacy właściciele lub administratorzy powinni zostać ukarani 5 000 mandatem. Co roczne , obowiązkowe Przeglądy Techniczne budynków to bardzo poważna sprawa. Jeśli się ich nie robi , albo płaci się wyłącznie inspektorowi za " nic nie warty podpis" , to taki inspektor udający, że robi przegląd powinien to odczuć na swojej kieszeni. Mandaty mandaty i jeszcze raz wysokie mandaty. Takich kamienic z odpadającymi tynkami jest w Gnieźnie pełno !

  • Link do komentarza mieszkaniec niedziela, 13 czerwca 2021 15:27 napisane przez mieszkaniec

    A gdzie jest Nadzór Budowlany? Gdzie Straż Miejska, która chyba widzi, jak wyglądają niektóre budynki i powinna to zgłaszać swoim szefom? na warszawskiej też spada tynk z jednego budynku i chyba trzeba poczekać, aż kogoś zabija? Prezydent powinien wydać polecenie, by strażnicy nie jeździli tylko samochodem, a jednego dnia przeszli się po centrum z głowami w chmurach. To takie trudne i niewykonalne?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane