poniedziałek, 14 czerwca 2021 15:53

Apple fotografuje drogi w regionie

 
Apple fotografuje drogi w regionie zdjęcie nadesłane

Po raz kolejny na drogach powiatu gnieźnieńskiego jeżdżą samochody z aparatem zamocowanym na dachu - tym razem to jednak Apple wykonuje zdjęcia do aplikacji podobnej do Street View.

Od poniedziałkowego rana po Gnieźnie oraz okolicznych miejscowościach na terenie powiatu porusza się nietypowy pojazd. Auto z wysuniętym na dach zestawem aparatów panoramicznych, należy do Apple i wykonuje zdjęcia mijanych miejsc na potrzeby usługi Map Apple. Powyższe zdjęcie z Czerniejewa przesłał do nas jeden z Czytelników.

Jak informują specjalistyczne serwisy, znany producent w maju br. rozpoczął skanowanie miast i miejscowości na terenie Polski w celu ulepszenia działającej obecnie funkcji Map ApPle oraz Rozejrzyj się - funkcjonuje ona podobnie do Google Street View. 

Docelowo zdjęcia po wykonaniu mają zostać ocenzurowane m.in. w zakresie twarzy, tablic rejestracyjnych. Samo fotografowanie na terenie kraju ma się zakończyć w sierpniu br.

 

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane