czwartek, 17 czerwca 2021 10:17

Policjanci przypominają o zmianach w przepisach

 
Policjanci przypominają o zmianach w przepisach źródło: KPP Gniezno

W minioną środę funkcjonariusze drogówki prowadzili działania profilaktyczne, skierowane do wszystkich użytkowników ruchu drogowego.

Zmiany w przepisach, które weszły niedawno w życie, obejmują w zasadzie wszystkich poruszających się drogami - kierowców samochodów, rowerów, poruszających się hulajnogami oraz pieszych. W środę policjanci ruchu drogowego przeprowadzili działania profilaktyczne "Zapatrzony niechroniony-nieusprawiedliwiony".

- Pomimo licznych informacji w środkach masowego przekazu zauważyć można, że piesi, jak i kierujący zbliżający się do przejścia dla pieszych nadal nie przestrzegają nowo obowiązujących przepisów - informuje KPP Gniezno.

Policjanci zwracali uwagę na zagrożenia związane m.in. z bezpiecznym poruszaniem się po drodze, nieostrożnym wejściem na przejście/ jezdnię, korzystaniem z telefonu podczas przechodzenia przez jezdnię, przebieganiem przez jezdnię.

Działania miały również na celu uświadomienie i przypomnienie kierującym o konieczności obserwacji drogi i jej otoczenia, obowiązku zachowania szczególnej ostrożności zbliżając się do przejścia dla pieszych oraz ustępowaniu ustąpieniu pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

  • Link do komentarza Szespiro czwartek, 17 czerwca 2021 15:45 napisane przez Szespiro

    Po raz drugi w krótkim czasie KPP Gniezno udowodniło, że można! Można pomagać, ostrzegać być człowiekiem! Takiej policji chcemy! Policji, która działa dla OBYWATELA. W moim przekonaniu jest to skuteczniejszy sposób niż mandat.
    Brawo!

    Nie, nie jestem policjantem! Jestem obywatelem RP, mieszkańcem Gniezna.
    Z miłą chęcią pozdrawiam policję! Wszystkiego dobrego!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane