poniedziałek, 21 czerwca 2021 10:48

Spowodował tragiczny wypadek. Jest akt oskarżenia

  MOPR
Spowodował tragiczny wypadek. Jest akt oskarżenia źródło zdjęcia: Pomoc Drogowa J & J Hejnowicz s.c. Toruń 24h

Do sądu trafił akt oskarżenia przeciwko sprawcy wypadku, w którym doszło do zderzenia kilku pojazdów - w jego wyniku zginęła młoda kobieta.

Zdarzenie miało miejsce 27 września 2020 roku na drodze ekspresowej S10 koło Torunia. Jak wówczas informowaliśmy, doszło do wypadku z udziałem samochodu w którym podróżowali gnieźnianie. Już wówczas ustalono, że kierujący pojazdem marki Toyota Avensis, podczas manewru wyprzedzania ciężarówki, doprowadził do czołowego zderzenia z pojazdem marki Skoda, nadjeżdżającym z przeciwnej strony (na tym odcinku S10 ma standard jednojezdniowej). W wyniku tego Toyota uderzyła następnie we wspomniany samochód ciężarowy, a potem w jadące za nim dwa inne pojazdy. 

W wyniku zdarzenia, na skutek licznych obrażeń głowy oraz urazów wewnętrznych, na miejscu zginęła 22-letnia pasażerka Toyoty, mieszkanka Gniezna i dziewczyna kierowcy - gnieźnianina 23-letniego Daniela B. Poważne obrażenia ciała odniosła jeszcze kierująca Skodą.

Obecnie do sądu w Toruniu trafił akt oskarżenia przeciwko Danielowi B., w którym zarzuca się mu iż nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze - był późny wieczór i padał deszcz.

Jak potwierdzono, pomimo takiej sytuacji na szosie, Daniel B. zdecydował się wyprzedzić ciężarówkę: - Kiedy prawie to mu się udało, dostrzegł jadący z naprzeciwka samochód marki Skoda Octavia kierowany przez Beatę S. Zaczął gwałtownie hamować, stracił panowanie nad pojazdem i czołowo zderzył się ze Skodą przy prędkości około 80-90 km/h - mówił Andrzej Kukawski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Toruniu dla serwisu ototoruń.pl

Jak stwierdzono po wypadku, kierujący Daniel B. był trzeźwy i nie znajdował się pod wpływem żadnych innych środków, ale w jego samochodzie znaleziono narkotyki - ponad 25 gramów konopi. Ustalono także, że w momencie zdarzenia nikt inny nie przekroczył prędkości poza nim samym.

Po wypadku wobec Daniela B. nie zastosowano aresztu, ale poręczenie majątkowe. Młodemu mężczyźnie za spowodowanie tragicznego wypadku grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Obserwator wtorek, 20 lipca 2021 12:30 napisane przez Obserwator

  Aleksandra ten tatuś sumienia nie ma wierz mi. Wyzywa ludzi od najgorszych, szczuje psami. Wydaje mu się że jak ma pieniądze to można ludzi traktować jak śmieci, ale niestety to że ma pieniądze to tez mu się tylko wydaje... bo na handlu samochodami raczej nie zarobi.

 • Link do komentarza DOŻYWOCIE poniedziałek, 19 lipca 2021 09:08 napisane przez DOŻYWOCIE

  Jeżeli PRZY HAMOWANIU !!! ten kierowca jechał z prędkością 90 km na godzinę to znaczy , że samo wyprzedzanie ciężarówki odbywało się przy prędkości nawet 140 km na godzinę !!!!!

 • Link do komentarza Aleksandra sobota, 17 lipca 2021 20:44 napisane przez Aleksandra

  Jak widać za pieniądze można wszystko kupić...
  Ale sumienia nie kupi tatuś następnym razem... Oby ich dopadło

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 16 lipca 2021 15:21 napisane przez Obserwator

  Zastanawia mnie dlaczego ten człowiek nie ma zabranych uprawnień do prowadzenia pojazdów.? Tatuś kupił mercedesa dzieciakowi i dalej sobie jeździ jak by się nic nie stało. Nawet rok nie minął

 • Link do komentarza Janek poniedziałek, 21 czerwca 2021 15:21 napisane przez Janek

  Do pierdla nie rodzice pieniążkami załatwia sprawę chciał się pokazać czego nie umie a ludzie cierpią

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane