poniedziałek, 21 czerwca 2021 14:29

Słup dymu nad Winiarami

 

W poniedziałkowe popołudnie zabudowania osiedla Orła Białego na Winiarach spowiły gęste kłęby dymu.

Do zdarzenia doszło 21 czerwca, około godziny 14.30. Wówczas to przy wieżowcach od strony ul. Winiary doszło do pożaru śmietników - w ogniu stanął cały boks, a gęste kłęby czarnego dymu wzbiły się nad osiedle. O sytuacji informują nas także mieszkańcy z pozostałych części Winiar, którzy przesłali filmy.

Na miejsce zdarzenia przybył zaalarmowany zastęp JRG Gniezno, który ugasił płonące pojemniki. Działania na miejscu trwały kilkanaście minut. O sprawie powiadomiona została także Spółdzielnia Mieszkaniowa.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Witam piątek, 25 czerwca 2021 01:36 napisane przez Witam

    Plastik jest idealnym tworzywem do produkcji śmietników, jest względnie trwały, tani w produkcji i można go używać wiele razy. W segregacji chodzi o to głównie by segregować I wykorzystywać opakowania ponownie, a nie używać bio śmietników. Umówmy się, że taki pożar nie jest częstym zjawiskiem, dlatego nie widzę powodu by robić dramę jak to ma miejsce powyżej.

  • Link do komentarza Wiera poniedziałek, 21 czerwca 2021 21:54 napisane przez Wiera

    I około 200 kilogramów plastiku poszło w ciągu 10 minut z dymem. Spłonęły wszystkie plastikowe pojemniki do zbiórki segregowanych odpadów. Spłonął też cały dach śmietnika zrobiony z żywic epoksydowych. Dlaczego w dobie walki o ochronę środowiska używa się do zbiórki odpadów, pojemników z tworzywa sztucznego ? Z tworzywa, które rozkłada się aż 300 lat? Dlaczego zamiast dachu śmietnika zrobionego np z ekologicznej płyty falistej robionej w Trzemesznie, robi się dachy śmietników z łatwopalnych żywic epoksydowych ? Gdzie tu jest ekologiczne myślenie. Wiecie ile w czasie tego pożaru śmietnika, dostało się do powietrza trujących substancji ? A my potem tym powietrzem oddychamy i skutecznie się zatruwamy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane