wtorek, 22 czerwca 2021 15:53

Strażacy z Gniezna i powiatu jadą pompować wodę z zalanego Poznania

 
Strażacy z Gniezna i powiatu jadą pompować wodę z zalanego Poznania źródło: Łukasz Kuliński - Wielkopolski Łowca Burz

Strażacy z czterech jednostek z Trzemeszna, Witkowa oraz Zdziechowy oraz Gniezna zmierzają do Poznania, by tam pomóc w działaniach po ulewie, która przeszła przez miasto.

We wtorek 22 czerwca we wczesnych godzinach popołudniowych przez Poznań przeszła ulewa połączona z burzą. Intensywny deszcz spowodował, że bardzo wiele posesji, ulic, parkingów zostało zalanych i miejscowe jednostki straży pożarnej nie nadążają z kolejnymi wezwaniami, dochodzącymi z całego miasta oraz terenów, przez które przeszedł deszcz.

Po godzinie 15 do Gniezna zostały wezwane trzy zastępy ochotnicze z Trzemeszna, Witkowa i Zdziechowy, które wspólnie z JRG Gniezno i pełnym wyposażeniem pompowym wyruszyły do Poznania w celu udzielenia wsparcia. Wszystkie wyruszyły przed godziną 16. Na miejsce zmierzają także zastępy m.in. z Wrześni czy Wronek.

Po dotarciu na miejsce zostaną im przydzielone części miasta, w których będą prowadzić działania polegające na odpompowywaniu wody.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Maks środa, 23 czerwca 2021 15:44 napisane przez Maks

  Proponuję jeszcze więcej betonu, bruku, asfaltu...

 • Link do komentarza senior środa, 23 czerwca 2021 10:52 napisane przez senior

  Do "bzyk" Jak do tej pory nie udrażniali kratek ulicznych, to nie miej nadziei na poprawę. Tak wygląda miasto, w którym na stołkach siedzą politycy z układów, a nie fachowcy.

 • Link do komentarza bzyk środa, 23 czerwca 2021 05:37 napisane przez bzyk

  W Gnieźnie jak nie zaczną udrożniać kratek to będzie naprawdę Wenecja

 • Link do komentarza Piotr środa, 23 czerwca 2021 01:03 napisane przez Piotr

  Gniezna nie zaleje... tu prędzej wszystko wyschnie....

 • Link do komentarza Anna wtorek, 22 czerwca 2021 20:27 napisane przez Anna

  Padało ,czasem nawet mocno ale na całe szczęście nie ma tragedii. Czekamy na wieczór i noc. Trzymamy kciuki za Poznań i Toruń.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 22 czerwca 2021 18:05 napisane przez mieszkaniec

  A właściwie to i dobrze, ze trochę mocniej popada, bo zmyje na ulicach ten brud, którego od lat żadna miotła nie widziała. Tak wygląda estetyka w wydaniu obecnego prezydenta.

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 22 czerwca 2021 16:51 napisane przez mieszkaniec

  jak tak dalej pójdzie to do Gniezna zaczną zjeżdżać pompować wodę bo nas tez widać nie oszczędza pogoda

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane