środa, 07 lipca 2021 10:11

Nagranie z tragicznym wypadkiem mężczyzny krąży w sieci

 

Za pomocą komunikatorów między mieszkańcami krąży nagranie, na którym utrwalony został śmiertelny wypadek, jaki miał miejsce w miniony piątek na ul. Żuławy.

Wczoraj do naszej redakcji dotarły informacje, że wśród gnieźnian za pomocą komuniatorów internetowych wysyłane jest nagranie, na którym widać okoliczności wypadku 50-letniego mężczyzny, który zginął pod samochodem dostawczym 2 lipca na ul. Żuławy.

Na nagraniu kamery monitoringu, znajdującej się na jednej z posesji dokładnie można zobaczyć, jak poszkodowany dostaje się pod samochód, po czym pojazd przejeżdża po nim i uderza w znak drogowy.

Policja wyjaśnia już okoliczności, w jakich film trafił do sieci: Do funkcjonariuszy zaczęły docierać informacje, że za pomocą komunikatora internetowego zostało upublicznione nagranie z miejsca zdarzenia na którym widać moment wypadku. Policjanci ustalają kto ten materiał udostępnił i w jakich okolicznościach do tego doszło. Jednocześnie zwracamy się do administratorów domen internetowych o nie publikowanie tego typu treści - informuje KPP Gniezno.

Jak wskazują policjanci, zgodnie z art. 241 par.1 kodeksu karnego „kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Rozpowszechnianie to nie tylko art. 241 kk ale i art. 23 (dobra osobiste człowieka) kodeksu cywilnego. Stąd też osoby, które rozpowszechniają film mogą być narażone na odpowiedzialność karną i cywilną - informuje KPP Gniezno.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Majomir środa, 07 lipca 2021 22:07 napisane przez Majomir

  Jest mi bardzo przykro z powodu tej tragedii
  Tylko sami sobie w duchu odpowiedzcie nie oglądałem nigdy filmów z wypadku
  Ta

 • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 07 lipca 2021 21:54 napisane przez Mieszkaniec

  Proste, samo nie wyszło.... Ktoś to zabezpieczał od osoby która miała zapis...
  Dramat tylko dla rodziny gdyby mieli coś takiego oglądać, bo pewnie to straszne nagranie.

 • Link do komentarza marek środa, 07 lipca 2021 13:21 napisane przez marek

  robić sobie rozrywkę z ludzkiej tragedii - hieny

 • Link do komentarza anna środa, 07 lipca 2021 12:34 napisane przez anna

  To jest okropne, że tak ludzie robią. Tragedia, śmierć do tego ktoś bliski lub tata, mąż, dziadek.... Współczuję

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane