czwartek, 08 lipca 2021 13:00

Udostępniali mieszkania prostytutkom - zostali zatrzymani

 

Policjanci zatrzymali mężczyznę i kobietę, którzy udostępniali mieszkania prostytutkom, m.in. w Gnieźnie, czerpiąc z tego bardzo duże dochody.

O sprawie informuje dzisiaj Komenda Wojewódzka w Poznaniu. Funkcjonariusze tej jednostki, zajmujący się sprawami dotyczącymi handlu ludźmi, pozyskali informację o 41-letnim mężczyźnie i 36-letniej kobiecie, którzy swoje bardzo duże dochody czerpią z wynajmowania mieszkań prostytutkom.

- Dysponowali oni 9 mieszkaniami w Poznaniu, podpoznańskim Jerzykowie Gnieźnie i Wrocławiu. Mieli oni zarejestrowaną działalność gospodarczą. Były to jednak pozory, które miały na celu ukryć źródło prawdziwych dochodów. Para ta zamieszczała na jednym z największych i popularnych serwisów erotycznych ogłoszenia. Oferowali krótkoterminowy wynajem mieszkań prostytutkom zajmującym się nierządem - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak, oficer prasowy KWP w Poznaniu. 

Na podstawie zgromadzonych dowodów ustalono, że podejrzani działali w ten sposób od przynajmniej dwóch lat - zarobki uzyskiwane przez wynajem mieszkań prostytutkom było ich stałym źródłem dochodu. 

41-latek i 36-latka zostali zatrzymani pod koniec czerwca. Sąd, na podstawie wniosku prokuratora, przychylił się do wniosku o tymczasowe aresztowanie tej "dobranej" dwójki.Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci prowadzący śledztwo, nie wykluczają dalszych zatrzymań - informuje mł. insp. Andrzej Borowiak. Jak dodaje, za ułatwianie uprawiania prostytucji innym osobom oraz za czerpanie korzyści z cudzego nierządu grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane