piątek, 09 lipca 2021 08:45

Skrzyżowanie w Łubowie jako absurd czy ciekawostka drogowa?

 
Skrzyżowanie w Łubowie jako absurd czy ciekawostka drogowa? kadr z programu

W jednym z programów motoryzacyjnych przedstawione zostało skrzyżowanie w Łubowie niedaleko Gniezna. Zdaniem twórców - absurd drogowy.

W popularnym programie TVN Turbo, poruszającym tematykę z szeroko rozumianej gałęzi motoryzacji, prowadzący wybrali się do Łubowa. Tam to zaprezentowali skrzyżowanie drogi gminnej, prowadzącej od drogi wojewódzkiej w kierunku Żydówka oraz ulicy prowadzącej w stronę urzędu gminy. To rozwiązanie funkcjonuje w tym miejscu w niezmienionym kształcie od ponad 10 lat.

Prowadzący program zwracają uwagę na jego nietypowe wykonanie, gdzie jeden pas ruchu jest zwężany do... jednego pasa, a samo oznakowanie poziome ich zdaniem ma co najmniej "wielkomiejskie aspiracje", choć sama miejscowość jest wsią. Uznali też, że jest to jednak pomysłowy sposób na poprawę bezpieczeństwa - kierowcy bowiem muszą zwalniać, zanim przejadą skrzyżowanie, bo muszą się upewnić o co na nim chodzi.

Wrażenie jednak mamy, że wszyscy miejscowi wiedzą jak się na nim poruszać i nie mają z tym problemu, podobnie zresztą jak przyjezdni. Uwagę bowiem trzeba zachować na każdym skrzyżowaniu. Odcinek programu do obejrzenia poniżej.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Anonim poniedziałek, 12 lipca 2021 10:01 napisane przez Anonim

  A skrzyżowanie w Szczytnikach Duchownych to dopiero ciekawostka.

 • Link do komentarza przejezdny ! sobota, 10 lipca 2021 21:56 napisane przez przejezdny !

  Przecież na tej samej zasadzie funkcjonują wszystkie lewoskręty na głównej drodze tranzytowej przebiegającej przez Łubowo. I jest na tej trasie bardzo bezpiecznie !

 • Link do komentarza Grek piątek, 09 lipca 2021 20:08 napisane przez Grek

  Ten wymysł był stworzony dla lepszej punktacji, aby dostać dotację z państwa. Jest to faktycznie "drogowy potworek", który został wymyślony dla PZD. Do Łubowa, które ma wielkomiejskie aspiracje pasuje.

 • Link do komentarza Czyt. piątek, 09 lipca 2021 17:00 napisane przez Czyt.

  Autorom chciałbym zwrócić uwagę, że Łubowo jest blisko Gniezna, a daleko od Poznania.

 • Link do komentarza Rowerzysta piątek, 09 lipca 2021 13:00 napisane przez Rowerzysta

  Autorów programu serdecznie zapraszamy na ulicę Pocztową w Gnieźnie. Tam to dopiero sie dzieje! Absurd goni absurd: z jednej strony "śluza" rowerowa na łuku drogi, zagrażająca zdrowiu i życiu rowerzystów, a z drugiej miejsce teleportacji dla tychże rowerzystów, którym jakimś cudem uda się tam dojechać, a chcieliby jednak jechać dalej niż do dworcowego pawilonu.

 • Link do komentarza Radek piątek, 09 lipca 2021 10:46 napisane przez Radek

  Nie ma co gdybac. Jest to bez sensu i tyle.

 • Link do komentarza Olo piątek, 09 lipca 2021 09:46 napisane przez Olo

  Z jednego pasa przechodzi w jeden pas :D

 • Link do komentarza Yemplariusz piątek, 09 lipca 2021 09:06 napisane przez Yemplariusz

  Tak patrze na zdjęcie tego skrzyżowania i aż strach tam jechać, baaardzo poniosła wyobraźnie inżyniera ruchu odpowiedzialnego za owy projekt drogowy - swoja drogą, ciekawe ile zgarnął za swój "twór" do kieszeni.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane