wtorek, 13 lipca 2021 10:10

Transport znacznie za ciężki i z licznymi przekroczeniami

 
Transport znacznie za ciężki i z licznymi przekroczeniami źródło: WITD

Przewóz maszyny budowlanej bez zezwolenia odpowiedniej kategorii i z naruszeniami wielu parametrów transportu drogowego - taki przewóz udaremnili wielkopolscy inspektorzy.

Krajowy niezarobkowy przewóz drogowy kruszarki szczękowej na potrzeby własne na trasie z Dziekanowic do Ruszkowa, wykonywał zespołem pojazdów polski przewoźnik. Pojazd został zatrzymany dynamicznie do kontroli drogowej 8 lipca na drodze ekspresowej S5 niedaleko Gniezna przez patrol wielkopolskiej Inspekcji Transportu Drogowego.

W trakcie kontroli inspektorzy stwierdzili wiele naruszeń. Dopuszczalna masa całkowita zamiast normatywnych 40 ton wyniosła 69,6 ton, a dopuszczalny nacisk podwójnej osi napędowej w ciągniku siodłowym przy normie 18 ton, wyniósł 23,9 ton. Same dopuszczalne naciski grupy osi były przekroczone od 1,7 do 6,7%, podobnie jak wysokość o 4%, długość o 34,7% i szerokość o 13,73%.

Ponadto zabrakło też pojazdu pilotującego transport. Kierujący pojazdem nie okazał również zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym kategorii piątej. Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na kwotę 18000 zł. Zespół pojazdów został usunięty na parking strzeżony, ponieważ kierowca nie był w stanie doprowadzić go do normatywności.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane