wtorek, 13 lipca 2021 13:30

Prawie trzy lata znęcał się nad partnerką - trafił do aresztu

 
Prawie trzy lata znęcał się nad partnerką - trafił do aresztu źródło: KPP Gniezno

Decyzją sądu, najbliższe trzy miesiące w zakładzie karnym spędzi 20-latek, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją konkubiną. 

Policjanci z Gniezna zatrzymali 20-latka, który od października 2018 roku znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją partnerką.

Mimo młodego wieku, 20-latek niejednokrotnie wszczynał awantury, wyzywał kobietę, poniżał, a także używał wobec niej przemocy fizycznej i psychicznej. Dodatkowo groził jej pozbawieniem życia oraz doprowadzał do poddania się innej czynności seksualnej. W końcu kobieta postanowiła przerwać pasmo przemocy i powiadomiła gnieźnieńskich policjantów.

- Decyzją prokuratora sprawca został zatrzymany i usłyszał już zarzuty dotyczące znęcania się nad swoją partnerką. Na czas trwania postępowania decyzją sądu mężczyznę aresztowano na okres 3 miesięcy - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak dodaje, za znęcanie się, groźby oraz przestępstwo seksualne podejrzanemu grozi kara do 12 lat więzienia.

Przy okazji policja przypomina, że przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, tylko jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Przemoc w rodzinie jest przestępstwem, które precyzują przepisy artykułu 207 kodeksu karnego.

Art. 207 § 1. Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
§ 2. Jeżeli czyn określony w § 1 połączony jest ze stosowaniem szczególnego okrucieństwa, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
 

8 komentarzy

 • Link do komentarza Dfg czwartek, 15 lipca 2021 13:01 napisane przez Dfg

  Widać że małe pato

 • Link do komentarza czytelnik środa, 14 lipca 2021 21:03 napisane przez czytelnik

  20 lat do małolat i jeszcze ma mleko matki pod brodą. Co za "partnerka" że z takim dzieciakiem się związała?!

 • Link do komentarza hehe środa, 14 lipca 2021 16:18 napisane przez hehe

  młoda wiara tajwan?

 • Link do komentarza borsuk środa, 14 lipca 2021 10:47 napisane przez borsuk

  "Dobry chłopak był i mało pił". Mam nadzieję, że koledzy z celi się nim zaopiekują i trochę wyjaśnią, jak wygląda życie.

 • Link do komentarza marek wtorek, 13 lipca 2021 23:27 napisane przez marek

  20 lat, konkubina, znęcanie od 3 lat tj. 17 roku życia? Przecież to jakaś patologia.

 • Link do komentarza Yemplariusz wtorek, 13 lipca 2021 20:18 napisane przez Yemplariusz

  Co za dziecko, ten policjant nie jest nawet średniej budowy patrząc na jego ręce, a wygląda przy nim jak H-men, nawet ta czapeczka wygląda jakby była półtora razy za duża.

 • Link do komentarza Sławek wtorek, 13 lipca 2021 18:02 napisane przez Sławek

  Taki bohater to i twarz powinni pokazać żeby każda kobieta uważała na delikwenta

 • Link do komentarza kos wtorek, 13 lipca 2021 13:44 napisane przez kos

  Co za zwyrol...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane