czwartek, 15 lipca 2021 09:58

Starosta zaatakowany przez agresora? Zamierza pozwać posła

 

Niebezpieczne zajście, którego adresatem miał być starosta gnieźnieński, jego zdaniem jest efektem słów, które publicznie wypowiada parlamentarzysta PiS.

O sytuacji, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, dzisiaj poinformował starosta Piotr Gruszczyński przy okazji konferencji, na której odniósł się do sytuacji z finansowaniem budowy szpitala. Jak przyznał samorządowiec, zdarzenie miało miejsce niedaleko lecznicy.

- W zeszłym tygodniu, będąc na ul. Łącznica, doszło do ataku fizycznego na moją osobę z przekazem, że jest to związane ze wstrzymaniem przeze mnie rozbudowy szpitala - stwierdził starosta Piotr Gruszczyński, który opisał okoliczności zdarzenia iż było to dwóch mężczyzn: - Zostałem uderzony w tylną część ciała, nie będę jej szczegółowo określał. Nie potrafiłbym rozpoznać tej osoby, bo jak wspomniałem, założył maseczkę. Druga osoba nie założyła tej maseczki. Widząc te osoby naprzeciwko siebie nie wpatrywałem się w twarz, ale zobaczyłem jeden ruch, który mnie zaskoczył, że przed podejściem ten pan, który wykazał się agresją, zakłada tę maseczkę, ale nie skojarzyłem, że to może się zakończyć się tym, czym się zakończyło - twierdzi starosta. Jak dodaje, atakujący używał wobec niego słów wulgarnych z informacją, że to za "wstrzymanie rozbudowy szpitala", a po wszystkim obaj mężczyźni szybko się oddalili. Piotr Gruszczyński przyznał jednak, że nie zgłosił sprawy na policję.

Starosta doszedł do wniosku, że ta sytuacja może zagrażać nie tylko jemu, ale też innym osobom odpowiedzialnym za rozbudowę szpitala. W związku z tym zdecydował się na podjęcie radykalnych kroków wobec posła Zbigniewa Dolaty, który jego zdaniem jest "głównym źródłem nieprawdziwych informacji" o całej inwestycji: - Ponieważ te wypowiedzi są wysoce niebezpieczne, bo wywołują emocje, które mogą doprowadzić do tego, co było w Gdańsku - przypomnę śmierć prezydenta Gdańska. W związku z tym doszedłem do wniosku, że to zaszło za daleko i podjąłem następujące decyzje: zakładam sprawę karną panu posłowi Dolacie, to po pierwsze. Zakładam mu sprawę cywilną, to po drugie. Ponadto kieruję do parlamentu wniosek o uchylenie immunitetu poselskiego, który chroni go przed sprawami karnymi. Robię to dlatego, że nie tylko ja mogę się czuć zagrożony, ale przede wszystkim ci, którzy w związku z rozbudową szpitala się wypowiadali - stwierdził Piotr Gruszczyński. 

Starosta przedstawił wyliczenia, z których jasno wynika iż na szpital w ciągu ponad dekady trwającej budowy wydano w sumie 118,3 miliona złotych, z której to kwoty 10,2 mln złotych przeznaczonych było w latach 2006-2014, 42,2 mln złotych w latach 2015 - 2018, a 65,9 mln złotych w latach 2019 - 2021. 

Starosta nie ukrywa, że poseł ciągle daje po sobie poznać, jakie ma podejście do tematu lecznicy. Zdaniem Piotra Gruszczyńskiego dowodem było to, jak podczas uroczystości otwarcia szpitala 15 czerwca br. parlamentarzysta wepchnął się przed przedstawiciela Prymasa Polski i wygłosił nieprzewidziane w programie przemówienie. Piotr Gruszczyński wskazał bowiem, że w trakcie swojego wystąpienia wymienił wszystkich starostów oraz dyrektorów, którzy przyczynili się do powstania placówki, bez wskazywania na historyczne animozje i problemy.

Jak dodał na końcu starosta: - 15 czerwca otwieram szpital, dziękuję wszystkim z wielką nadzieją, że wreszcie przecinamy te awantury polityczne, z którymi mieliśmy kontakt przez ostatnie lata i widać, że panu posłowi jest za mało. Rozlana krew w Gdańsku jest dla niego za mało, potrzebuje jeszcze więcej. W związku z tym muszę to przeciąć. Dlatego zwrócę się do sądu o rozstrzygnięcie zakazu dla posła na temat wypowiadania się w kontekście szpitala w taki sposób, jak to robi. 

26 komentarzy

 • Link do komentarza NIK niedziela, 18 lipca 2021 10:01 napisane przez NIK

  do Tadzio , no właśnie kpina - należy rozliczyć KAŻDĄ fakturę i zobaczymy wreszcie fakty a nie śmieszna kartkę z napisem 118 milionów trzymaną przez JEGO OSOBĘ. Jego Osoba ma bardzo marne mniemanie o gnieźnianach sądząc , że ciemny naród kupi wszystko.

 • Link do komentarza ***** PO sobota, 17 lipca 2021 00:26 napisane przez ***** PO

  Kpina ! A jak nazwać 12 lat budowy szpitala ? 12 lat !!! To się nazywa niebezpieczne zajście !! 12lat ! Wy wszyscy odpowiedzialni za te 12 lat powinniście dostać kopa w dupę i to porządnego !!!

 • Link do komentarza Honoriusz piątek, 16 lipca 2021 22:08 napisane przez Honoriusz

  Na miejscu posła to ja bym oddał starostę do sadu za oszczerstwo rzucone na niego, jakoby był motorem napadu na starostę. Nie jestem fanem posła, ale nie zostawiłbym tej sprawy bez rozwiązania prawnego.

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 16 lipca 2021 17:51 napisane przez Obserwator

  Hej Mieszkaniec połowa ludności wymrze ale nie w Gnieźnie tylko w ogóle w świecie sam widzisz co się robi...
  I nie Politycy wymrą tylko zwykły szary człowiek...

 • Link do komentarza ciekawy mieszkaniec piątek, 16 lipca 2021 13:27 napisane przez ciekawy mieszkaniec

  hej OBSERWATOR. A jaka polityczna część społeczeństwa Gniezna powinna wymrzeć by było lepiej w naszym Gnieźnie?

 • Link do komentarza NIK piątek, 16 lipca 2021 10:47 napisane przez NIK

  Tu pilnie potrzeba kontroli NIK ! I wtedy Jego Osoba Starosta zobaczy różnicę w tym co to znaczy "wydaliśmy" i "przerobiliśmy miliony" a zapłaciliśmy za faktury usługi wykonanej zgodnie z umową i za zaopatrzenie zakupione zgodnie z prawem o przetargach publicznych

 • Link do komentarza wilk piątek, 16 lipca 2021 02:54 napisane przez wilk

  Post niemiecki pachołek zwany Tuskiem wrócił ,żeby mącić i jątrzyć przeciwko Polakom i wolnej Polsce i od razu widać tego efekty. Z tej nienawiści poszedł już nawet na urlop !!!! Wcale się nawet nie dziwię,że ludziom puszczą nerwy!!!A czy czasem pan starosta nie należy do tej samej opcji targowickiej ??? Ludzie jednak pamiętają i może część przewidzi na oczy,kto co robił. Dość sitwy antypolskiej i antyspołecznej !!

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 15 lipca 2021 23:44 napisane przez wyborca

  Starosta Gnieźnieński to mistrz manipulacji! A może to jakaś choroba? Czy polski sąd może zakazać jakiemukolwiek człowiekowi wolność słowa w dodatku w stosunku do osoby, która pełni publiczną funkcję i jako taka z samej rzeczy jest zawsze narażona na krytykę? Ktoś, kto tego nie rozumie chyba jednak nie powinien pełnić żadnych funkcji społecznych., ponieważ granice dopuszczalnej krytyki w stosunku do osoby publicznej sa znacznie szersze niż w stosunku do osoby prywatnej. Nie zauważono, by poseł naruszył godność starosty, natomiast czym innym jest krytyka działalności, która jest podjęta w interesie społecznym. Cienko więc widzę efekt sprawy sądowej w tej arcyciekawej sprawie.

 • Link do komentarza puma czwartek, 15 lipca 2021 22:25 napisane przez puma

  Pan Starosta ma ego porównywalne z marszałkiem Senatu Grodzkim.
  Łączy ich nie tylko to: dużo mówią, mało robią, lubią podpisywać się pod nie swoimi zasługami. Lubią knucie intryg i kopanie dołków, pod przeciwnikami politycznymi. No i ta sama partia... Czemu mnie to nie dziwi...?
  Ciekawe, za którą osobę w państwie, uważa się pan Starosta...?

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 15 lipca 2021 22:18 napisane przez urzędas

  Porównywanie ataku przez jakiegoś oprycha w powiatowej mieścinie do zamordowania prezydenta Wielkiego Miasta przez niezrównoważonego człowieka świadczy o wypaleniu się zawodowym starosty i powinien on rozważyć poważnie ustąpienie ze stanowiska w trosce o swoje nerwy i całokształt funkcji, której służy, Kombinowanie, ze to j poseł PiS ma związek z jakimś zakapiorem jest po prostu tak śmieszny, że nie wymaga dalszego komentarza. Z niecierpliwością oczekuję na wytoczenie posłowi PiS sprawy sądowej. Dawno w Gnieźnie nie było takiej groteski!

 • Link do komentarza Tadzio czwartek, 15 lipca 2021 21:38 napisane przez Tadzio

  118 mln zł. Szok...

 • Link do komentarza Wyborca czwartek, 15 lipca 2021 19:12 napisane przez Wyborca

  Gnieznianie. Czas powiedzieć dość wszelkim politrukom starej daty. Gruszczyński, Dolata, Ostrowski, Tarczynska, Makohoński, Kowalski, Szczepański, Krawczyk, Jung, Kwapich mamy was dość. Odejdźcie na polityczny śmietnik.

 • Link do komentarza Maria Magdalena czwartek, 15 lipca 2021 18:40 napisane przez Maria Magdalena

  Prawda jest taka,że od czasu rządów PiS ludzie są skłóceni, ogłupiani,okłamywani bo takimi lepiej się rządzi. "ciemny lud to kupi". W mieście tą >zadymępital, to pewne,że poprzednich Starostów by nie poprosili,a takiego KOGOŚ co bez proszenia zabiera głos, ICH obstawa by wyniosła ! W takim nie dużym mieście nie powinno być aż(!) takiej polityki tylko
  CI WYBRAŃCY powinni robić wspólnie i razem
  dla dobra mieszkańców i regionu ,z którego zostali wybrani !

 • Link do komentarza Filip czwartek, 15 lipca 2021 18:38 napisane przez Filip

  Grucha! Wszystko przez te upały. Może jakiś lód na główkę?

 • Link do komentarza Lekarz czwartek, 15 lipca 2021 17:33 napisane przez Lekarz

  Oj Panie Starosto, chyba upały bardzo się dały Panu we znaki..... zaleciłbym zimne okłady na głowę.....

 • Link do komentarza antyhipokryta czwartek, 15 lipca 2021 16:58 napisane przez antyhipokryta

  to jest hipokryzja Pana Starosty wspominając Adamowicza a zapomniał o morderstwie Rosiaka i całej otoczki jego morderstwa

 • Link do komentarza Michaił Powiatow czwartek, 15 lipca 2021 16:43 napisane przez Michaił Powiatow

  Panie starosto, został pan zaatakowany fizycznie i nie poszedł z tym na policję? Przecież to zakrawa na kpinę z podejścia do sprawy. Kto panu uwierzy, bo raczej nie organy ścigania...

 • Link do komentarza qter czwartek, 15 lipca 2021 15:12 napisane przez qter

  Panie Starosto, to wystąpienie jest prawdopodobnie efektem panujących ostatnio w Polsce wysokich temperatur, burz, nawałnic, huraganów i gradobicia powodujących poważne spadki ciśnienia. Nie pozostaje ten fakt bez wpływu na organizm człowieka, bowiem niskie ciśnienie krwi może powodować niedotlenienie mózgu, a co zatem idzie niewłaściwy ogląd i ocenę sytuacji. Nie mieści mi się w głowie, że Pan primus inter pares powiatowej inteligencj, może wygłaszać takie androny, włączając w to jeszcze Adamowicza. Pan nigdy nie był i nie będzie gnieźnieńskim męczennikiem poległym z chwałą dla dobra ogółu i napaść dwóch żuli (jeśli faktycznie była) tego nie zmieni. Pańskie doniesienia na posĺa Dolatę w opisywanym kontekście przyczynowo skutkowym nie tyle mnie rozbawiły, co wzbudziły uśmiech politowania i wątpliwość, czy tak emocjonalnie niestabilna osoba powinna nadal kierować powiatem.

 • Link do komentarza Marcin czwartek, 15 lipca 2021 15:09 napisane przez Marcin

  Pań starosta dostał pewnie ostrzegawczego kopa w d...ę. nie pochwalam tego zachowania, ale wiadomo co zwyczajowo taki gest oznacza

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 15 lipca 2021 14:33 napisane przez Mieszkaniec

  Jeśli ktoś coś ma na sumieniu to potem onawia sie o swoje bezpieczenstwo

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane