czwartek, 15 lipca 2021 13:00

Podziękował strażakom za uratowanie jego życia

 

Jeden z uczestników dużego wypadku, do którego doszło niemal dwa lata temu na obwodnicy Gniezna, przybył podziękować strażakom za uratowanie jego życia.

Zdarzenie miało miejsce 22 sierpnia 2019 roku na drodze krajowej nr 15, między Gnieznem a Jankowem Dolnym, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych oraz samochodu osobowego. W wyniku tego zdarzenia jeden z większych pojazdów stanął w ogniu, obejmując ciągnik siodłowy w którym przebywał zakleszczony kierowca. Dzięki działaniom strażaków udało się go uwolnić i udzielić pomocy medycznej - w ciężkim stanie trafił wówczas śmigłowcem LPR do szpitala.

Teraz pan Błażej, mieszkaniec Kłecka, przybył razem ze swoją rodziną do gnieźnieńskiej komendy podziękować strażakom za pomoc w udzieleniu pomocy. 

- Przybywając do naszej komendy spotkał się ze zmianą służbową, która współprowadziła wtedy działania ratownicze. Dokładnie i szczegółowo mógł opowiedzieć co czuł i myślał w tamtych chwilach. Razem z córką i żoną dziękował za bohaterską postawę strażaków, ale również innych służb - informuje KP PSP Gniezno. Na ręce strażaków wręczył podziękowania, które zawisły na ścianie komendy tak, by były dla każdego widoczne. 

Pana uśmiech, radość z życia, a także uśmiech Pana rodziny jest dla Nas kolejnym potwierdzeniem, że to co robimy przynosi wiele dobrego. Jest także motorem napędowym w dalszym doskonaleniu naszych umiejętności, poszerzaniu wiedzy, a także pogłębianiu naszej sprawności fizycznej - przyznają strażacy.

Zdjęcia archiwalne z 22 sierpnia 2019 roku:

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane