niedziela, 18 lipca 2021 10:01

Przyducha w Jeziorze Jelonek. Tysiące śniętych ryb wywożonych w kontenerach

 

Setki ptaków żerujących na wodzie oraz tysiące ryb wyławianych i wyrzucanych na brzegu - w Jeziorze Jelonek wystąpiła przyducha.

Od niedzielnego ranka trwa akcja wyławiania tysięcy śniętych ryb, które padły w Jeziorze Jelonek. Swojego rodzaju "kożuch" z padłych małych i dużych pływających okazów rozpościera się wzdłuż brzegów "Wenecji" na całej jej linii brzegowej.

Padnięte ryby to najprawdopodobniej efekt przyduchy, jaka wystąpiła w ostatnich dniach po zakwitnięciu sinic. W efekcie został zużyty cały tlen znajdujący się w wodzie, którego skutkiem było zdychanie coraz większej liczby osobników. 

Działania na Jeziorze Jelonek prowadzone są zarówno na brzegu, jak i z łodzi, a efektem tego są zapełniane kontenery pełne padłych ryb oraz fetor roznoszący się wokół całego akwenu - działania te prowadzą wędkarze oraz pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej. W godzinach przedpołudniowych nad "Wenecją" pojawią się strażacy, którzy pomogą w napowietrzeniu jeziora. 

 

 

16 komentarzy

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 26 lipca 2021 02:01 napisane przez wilk

  Wypisz wymaluj jak z warszawskiej Czajki.....a co na to lokalni zieloni,ekolodzy,itp. A no nic.....

 • Link do komentarza dowcipniś wtorek, 20 lipca 2021 13:13 napisane przez dowcipniś

  Prezydencie Grobelny by temat śnięcia ryb w tym jeziorze znikł należy jak najszybciej to jezioro SPRZEDAĆ DEWELOPEROM. Deweloperzy są w stanie w miesiąc zasypać je gruzem i żwirem. A następnie postawią w tym miejscu z dziesięć apartamentowców z widokiem na zabytkową gnieźnieńską katedrę ! A ile z tej sprzedaży jeziora będzie pieniędzy na następne statuetki królików.

 • Link do komentarza Bogdan wtorek, 20 lipca 2021 12:57 napisane przez Bogdan

  Ad. Marek - czy Budasz w Gnieźnie czy na wojażach, miasto i tak upada i umiera. Jedyny może zysk z tej jego podróży, ze obejrzy inne miasta w Polsce i weźmie sobie do serca przykłady, jakby mogło wyglądać Gniezno.

 • Link do komentarza Marek wtorek, 20 lipca 2021 07:48 napisane przez Marek

  No . wystarczyło , że nasz prezydent Budasz na tydzień wyjechał sobie w Bieszczady na wakacje a wszystko w mieście się wali. Ha Ha Ha

 • Link do komentarza urzędas poniedziałek, 19 lipca 2021 12:05 napisane przez urzędas

  Budaszowi bardziej potrzebne sa hamaki i leżaki, bo są wizerunkowe. Ryby niech zdychają. No cóż, gospodarzem trzeba się urodzić, a politykiem się bywa. Często z przypadku :-(

 • Link do komentarza niezadowolony poniedziałek, 19 lipca 2021 11:52 napisane przez niezadowolony

  Brawo !!!
  Niby miasto zdobywa jakieś pieniądze, potem się tym chwali, ale chciałbym zobaczyć ile pieniędzy miało pójść na oczyszczenie dna i wody ???

 • Link do komentarza micio poniedziałek, 19 lipca 2021 11:40 napisane przez micio

  Zalać weneje betonem- tak jak plac teatralny.... a najlepiej betonem kiepskiej jakości aby było można poprawiać co kilka lat... dokonywać rewitalizacji

 • Link do komentarza iks de poniedziałek, 19 lipca 2021 08:54 napisane przez iks de

  Czy ryby wywieziono na nowy cmentarz komunalny? Skoro miasto woli budować takowe, zamiast zadbać o to, co ma, to chociaż niech zapewni tym rybom godny pochówek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

 • Link do komentarza Tadzio niedziela, 18 lipca 2021 23:25 napisane przez Tadzio

  Jakoś na innych jeziorach to nie występuje.

 • Link do komentarza Tadzio niedziela, 18 lipca 2021 16:41 napisane przez Tadzio

  Przysucha po opadach deszczu? Gdzie spływa woda z deszczówki i kamiennych alejek? Może gdyby wędkarze mogli normalnie odławiać ryby to też ich ilość byłaby w odpowiedniej ilości.

 • Link do komentarza radek niedziela, 18 lipca 2021 13:49 napisane przez radek

  Tyle czasu to samo się powtarza i żadnych wyciągniętych wniosków.
  Ta pseudo fontanna miała napowietrzyć akwen?
  Teraz strażacy to już nie są potrzebni. Tyle ryb zdechło. że do tej miernoty która pozostala przy życiu to tlenu starczy....

 • Link do komentarza Marcin A. niedziela, 18 lipca 2021 13:34 napisane przez Marcin A.

  To nie jest pierwszy raz, pamiętam że wtedy mówiono że fontanna m.in ma temu zapobiegać, użyto wówczas pomp aby napowietrzyć wodę, strażacy działali. A co w tym roku zrobiło miasto by temu zapobiec?

 • Link do komentarza mirek niedziela, 18 lipca 2021 12:05 napisane przez mirek

  My ludzie, tego tematu związanego z tym jeziorem i otoczeniem poprostu nie rozumiemy, od kilkudziesięciu lat,Popełniane są te same błędy typu rewitalizacja itp ,itd,jakieś dziwaczne przeróbki partactwa wstyd dla całego miasta.Ja to bym wstrzymał wszystkie prace na tym terenie i zaczął bym od tej śmierdzącej wody,Jeśli tego nie potrafimy a wszystko na to wskazuje że nie to darujmy sobie te kolejne utopione w tej wodzie pieniądze ,wenecja kilkadziesiat lat woła o pomoc .Przyroda sama by sobie poradziła lecz człowiek swoim zachowaniem na to nie pozwoli..., Najważniejsza jest wycinka,przycinka. Nie wierze już w nic .TYLE LAT CZEKAŁEM!!!

 • Link do komentarza takie rządy niedziela, 18 lipca 2021 10:36 napisane przez takie rządy

  Można temu było zapobiec! https://wiatraki24.pl/dlaczego-warto-napowietrzac-stawy-rybne-i-zbiorniki-wodne.html

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 18 lipca 2021 10:12 napisane przez Obserwator

  Miliony zbyteczne zł wydajecie na jakieś cuda przy Wenecji,a ryb nie umiecie uratować?pompy-natlenianie?!
  Władze zarządzające tym Starosta czy Prezydent Gniezna od razu do dymisji!

 • Link do komentarza avalon niedziela, 18 lipca 2021 10:08 napisane przez avalon

  Ten staw powinni albo zasypać albo osuszyć, same problemy i syf wokół tego.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane