poniedziałek, 19 lipca 2021 13:03

Będąc nad wodą, obserwujmy pogodę i zachowajmy rozsądek

 
Będąc nad wodą, obserwujmy pogodę i zachowajmy rozsądek źródło: KPP Gniezno

Nagłe załamanie pogody w sobotę sprawiło, że policyjny stermotorzysta mł. asp. Marek Wasielewski z Komisariatu Policji w Witkowie alarmowo wypłynął na Jezioro Niedzięgiel.

17 lipca było około godziny 17:00, kiedy nad Skorzęcinem nagle zmieniła się pogoda, zaczął wiać silny wiatr i błyskawicznie zaczęła nadciągać burza. Policjant z KP w Witkowie, będąc na służbie, postanowił przepłynąć na łodzi Jezioro Niedzięgiel i sprawdzić, czy wszyscy na sprzętach pływających zdążyli opuścić akwen i są bezpieczni.

Okazało się, że na wysokości półwyspu wiekowskiego, na pontonach z silnikiem elektrycznym znajdowały się dwie spokrewnione rodziny z Gniezna – mężowie z żonami i z 2-letni synek w kapoku jednej z par. Policjant zabrał na pokład policyjnej motorówki kobiety i dziecko, a następnie bezpiecznie odtransportował do przystani w Rybakówce. Mężczyźni postanowili dopłynąć i zostać na półwyspie w Wiekowie, gdyż nie chcieli zostawić swojego sprzętu. Dzięki zaangażowaniu policjanta również kolejnej kobiecie, która przebywała na półwyspie zdołał udzielić niezbędnej pomocy.

Nie trzeba wielkiej wyobraźni, aby przewidzieć co mogłoby się stać, gdyby nie interwencja funkcjonariusza. Policja apeluje o rozwagę podczas wakacyjnego wypoczynku! Sprawdzajmy zawsze prognozy pogody, gdy wybieramy się nad jezioro lub w góry. Kiedy pogoda zaczyna się zmieniać, lepiej zrezygnować ze swoich planów i znaleźć bezpieczne schronienie.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane