wtorek, 20 lipca 2021 07:35

Transport o 23 tony za ciężki

 
Transport o 23 tony za ciężki źródło: WITD

Zespół pojazdów z kontenerami morskimi jadący z Gdańska do Poznania, był o ponad 23 t za ciężki i został zatrzymany niedaleko Gniezna.

Krajowy transport drogowy dwóch kontenerów 20-stopowych na trasie z Gdańska do Poznania wykonywał polski przewoźnik zespołem pojazdów. 9 lipca został zatrzymany dynamicznie do kontroli drogowej w Łubowie na drodze wojewódzkiej numer 194.

Podejrzenia wielkopolskich inspektorów co do jego rzeczywistej masy całkowitej okazały się trafne, bowiem zamiast dopuszczalnej masy całkowitej wynoszącej 40 t, pojazd ważył aż 63,7 t. O tonę był też zwiększony nacisk grupy osi i wyniósł 20 t. Jako pojazd nienormatywny i ważący ponad 60 t powinien być pilotowany, a nie był. Kierowca nie okazał również żadnego zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, a dodatkowo nie prowadził też zapisów czasu swojej aktywności. 

Przewoźnika czeka postępowanie administracyjne zagrożone łączną karą pieniężną w wysokości 28000 zł. Wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu za brak zapisów czasu aktywności, co zagrożone jest karą od 20 zł do 5000 zł.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane