wtorek, 20 lipca 2021 08:54

Źle rozłożony transport cukru

 
Źle rozłożony transport cukru źródło: WITD

Zwiększony nacisk grupy osi na drogę oraz brak zezwolenia kategorii piątej na przejazd pojazdem nienormatywnym wykryli inspektorzy na drodze ekspresowej S5.

14 lipca patrol Inspekcji Transportu Drogowego z Gniezna na S5 zatrzymał dynamicznie do kontroli zespół pojazdów z dwoma kontenerami 20-stopowymi.

Krajowy transport drogowy rzeczy z dwoma kontenerami, jednym pustym pod załadunek i drugim wypełnionym cukrem w tzw. "big bagach", wykonywał polski przewoźnik z Gdańska do Gostynia. Po zważeniu zespołu pojazdów okazało się, że dopuszczalny nacisk grupy osi składającej się z trzech osi nienapędowych naczep, przy normie 24,0 t, wyniósł 27,76 t, czyli był za duży o 3,76 t.

Kierujący pojazdem nie okazał zezwolenia na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym, a powinien mieć kategorii piątej. Zostanie wszczęte postępowanie administracyjne wobec przedsiębiorcy na kwotę 10000 zł. Pojazd nie został usunięty na parking strzeżony, ponieważ kierowca doprowadził kontrolowany zespół pojazdów do normatywności.

źródło: WITD

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane