piątek, 23 lipca 2021 11:47

Większość głosującej załogi za strajkiem generalnym

 
Większość głosującej załogi za strajkiem generalnym źródło: Konfederacja Pracy Trzemeszno

Sytuacja w trzemeszeńskim Parocu nadal nie ulega zmianie - w referendum strajkowym większość głosujących opowiedziała się za wstrzymaniem pracy.

Miesiąc po strajku ostrzegawczym w fabryce w Trzemesznie, podczas którego pracownicy jednej ze zmian odeszli od swoich stanowisk na dwie godziny, na terenie zakładu zorganizowano referendum strajkowe, trwające dwa dni. W jego trakcie związkowcy pytali pozostałych, czy są za organizacją strajku generalnego. 

Paroc zatrudnia około 800 pracowników, a w referendum wzięło udział 485 z nich, a więc ponad 60% osób zatrudnionych w fabryce. Jak informują związkowcy, za przeprowadzeniem strajku generalnego opowiedziały się 472 osoby, a więc 97,55% głosujących.

- Mamy to! Ogromna mobilizacja pracowników Paroc Polska pozwoliła wygrać nam referendum strajkowe. W trudnym okresie urlopowym, z dużymi absencjami pracowników i powiększonym do ponad 800 osób zatrudnieniem - udało nam się przeprowadzić ważne i prawnie wiążące referendum strajkowe - informują związkowcy i jak dodają: - To jednoznaczny i miażdżący wynik. Daje nam to silny mandat do organizacji strajku generalnego. Gratulujemy całej załodze konsekwencji, siły i jedności. Zabieramy się do pracy! Na tę chwilę nie jest jeszcze znana data strajku generalnego.
 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane