poniedziałek, 26 lipca 2021 11:05

Pierwsi pielgrzymi do Częstochowy już wyruszyli

 

Po raz 62. z Gniezna wyruszyła Pielgrzymka Promienista, zmierzająca na Jasną Górę. Przed pątnikami 10 dni wspólnej wędrówki.

Jak co roku pod koniec lipca z archidiecezji gnieźnieńskiej do Częstochowy wyruszają liczne pielgrzymki. Po ubiegłorocznych trudnościach, które skutkowały pewnymi ograniczeniami, tegoroczne grupy zmierzać będą bez większych przeciwskazań.

Jako jedna z pierwszych w poniedziałkowe przedpołudnie z Gniezna wyruszyła Pielgrzymka Promienista z parafii pw. św. Maksymiliana Kolbego przy ul. Kwiatowej. Jest to najstarsza z grup, która wędruje z Grodu Lecha już po raz 62. 

Po wspólnej mszy świętej odprawionej rano w kościele parafialnym, grupa około 30 osób wyruszyła w trasę liczącą 270 kilometrów, którą będą pokonywać przez 10 dni - do Częstochowy pielgrzymi dojdą w pierwszych dniach sierpnia. Kolejne pielgrzymki wyruszą z Gniezna w najbliższą środę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane