środa, 28 lipca 2021 13:13

Nieznany sprawca skradł kościelne skarbonki

 

W środowe południe policjanci zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w kościele w centrum Gniezna.

Do zdarzenia doszło 28 lipca br. Po godzinie 12 policjanci z gnieźnieńskiej komendy zostali powiadomieni o ujawnieniu kradzieży w kościele przy ul. Chrobrego.

Jak wynika z naszych ustaleń, nieznani sprawcy dokonali wyłamania dwóch skarbon na pieniądze, umieszczonych na filarach pod chórem kościoła. Złodzieje podczas ich wyrywania z mocowań dokonali sporych uszkodzeń.

Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie na tym etapie potwierdziła nam jedynie fakt zgłoszenia kradzieży. Obecnie nie wiadomo, czy w puszkach znajdowały się jakiekolwiek pieniądze. W sprawie wszczęte zostanie dochodzenie.

Przypomnijmy, że do początku 2020 roku kościół znajdował się we władaniu parafii wojskowej, a po jej przeniesieniu do Witkowa świątynia przeszła w ręce parafii farnej.

zdjęcia: Fara Gniezno

5 komentarzy

 • Link do komentarza MisioPysio czwartek, 29 lipca 2021 13:34 napisane przez MisioPysio

  Spokojnie, przecież te pieniądze i tak "wrócą do gospodarki", więc starty w zasadzie nie ma. Poza tym murarz i cieśla będą mieli pracę, a od wynagrodzenia za wykonane usługi zapłacą podatek, które to środki ponownie zasilą gospodarkę.

 • Link do komentarza gnieźnianin czwartek, 29 lipca 2021 10:36 napisane przez gnieźnianin

  Mam nadzieję, ze jeszcze im ręce kiedyś odpadną. np jak zaatakuje je jakaś gangrena. Żal , że i w Gnieźnie już nie ma poszanowania dla świętości. A te pieniądze były tam zbierane na chleb świętego Antoniego. Czyli dla biednych. To zapewne jacyś przyjezdni złodzieje, bo gnieźnianie jacy są tacy są , ale na kościoły własne nie napadają.

 • Link do komentarza Marek środa, 28 lipca 2021 23:11 napisane przez Marek

  Czy to nie ten kościół, gdzie jest wielki napis o mniejszym „limicie” dla zaszczepionych?

  I takie coś nie będzie karane dopustami od Opatrzności? Sprzedaliście się światu, że piszecie takie kartki, więc kradzieże tych drobnych kwot to zapewne początek ostrzeżenia od Najwyższego. Układy z władzą i grzeczne spełnianie jej zachcianek w niczym tu nie pomoże.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 28 lipca 2021 22:13 napisane przez czytelnik

  Krzychu, co daje monitoring, jak złodziej na pewno wszedł do kościoła w masce?

 • Link do komentarza Krzychu środa, 28 lipca 2021 16:08 napisane przez Krzychu

  Poleca się system monitoringu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane