czwartek, 29 lipca 2021 10:06

Stacje naprawcze do rowerów ustawiono na szlakach w powiecie

 

Na przebiegu kilku szlaków rowerowych, wytyczonych na terenie powiatu gnieźnieńskiego, ustawione zostały stacje naprawcze przeznaczone do jednośladów.

W wybranych miejscach, gdzie rowerzyści często przemierzają trasy lub przy punktach docelowych na ich przebiegu, znalazły się stacje naprawcze z podstawowymi narzędziami przeznaczonymi do naprawy jednośladów.

- W związku z planowanym rozwojem powiatowych szlaków rowerowych, Powiat Gnieźnieński sukcesywnie uzupełnia istniejącą infrastrukturę o kolejne elementy: tablice informacyjne oraz samoobsługowe stacje naprawy rowerów - informuje Starostwo Powiatowe.

Łącznie na terenie powiatu gnieźnieńskiego powstało 6 samoobsługowych stacji napraw, a jeszcze w przyszłym roku planowane są kolejne działania zwiększające atrakcyjność szlaków. Jest pompka rowerowa na dwa rodzaje zaworów, a także podstawowe narzędzia do naprawy w przypadku awarii któregoś z podzespołów. Konstrukcja stacji jest tak wykonana, by jednoślad został na niej umieszczony na czas naprawy. Dzięki kodowi QR kod znajdującemu się na froncie stacji możliwe będzie skorzystanie z publikacji internetowych zawierających instrukcje napraw usterek rowerowych. Stacje naprawy rowerów są objęte całodobowym monitoringiem.

Lokalizacje stacji naprawy rowerów:

  • Szczytniki Duchowne gm. Gniezno (teren przy Zespole Szkół Gminnych im. Ks. Jana Twardowskiego),
  • Zdziechowa gm. Gniezno (teren przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich 1918/19), 
  • Czerniejewo (teren przy Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo),
  • Witkowo (teren przy Urzędzie Gminy i Miasta Witkowo),
  • Duszno gm. Trzemeszno (Wieża widokowa na Wale Wydartowskim),
  • Dziekanowice gm. Łubowo(teren przy Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy).

 

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta czwartek, 29 lipca 2021 11:09 napisane przez rowerzysta

    Super, dziękujemy. Tylko tam nie ma szlaków rowerowych tylko normalne wąskie drogi po, których pędzą auta, a kierowcy mają w ... rowerzystów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane