piątek, 30 lipca 2021 08:09

W niedzielę uruchomione zostaną syreny alarmowe

 

W najbliższą niedzielę, w ramach głośnej próby, uruchomiony zostanie system alarmowania. W ten sposób upamiętniona zostanie rocznica wybuchu powstania warszawskiego.

1 sierpnia obchodzony będzie Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego - święto państwowe, ustanowione w 2010 roku. Wydarzenie, które ma upamiętniać uczestników zrywu z 1944 roku, od lat obchodzone jest także w Gnieźnie, z którego wywodzili się niektórzy powstańcy lub też po wojnie tu zamieszkali.

Jak informuje komunikat Starosty Gnieźnieńskiego, w niedzielę 1 sierpnia br. o godzinie 17 zostaną uruchomione w ramach głośnej próby syreny wchodzące w skład systemu alarmowania. O tej też godzinie rozpoczną się krótkie uroczystości upamiętniające na deptaku na ul. Chrobrego. 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Robert Wola piątek, 30 lipca 2021 09:41 napisane przez Robert Wola

    Szkoda, że warszawiacy w podobny sposób nie upamiętniają Powstania Wlkp, który przyniósł wolnośćcałemu naszemu kraju

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane