środa, 04 sierpnia 2021 09:38

Kolejna akcja krwiodawstwa z Życiodajnymi w najbliższą sobotę

 

Już w sobotę 7 sierpnia będzie okazja do podzielenia się swoim życiem w ramach trzeciej w tym roku akcji krwiodawstwa "Oddaj krew z Cieplikiem".

Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego regionu w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż zapasy mogą wyczerpać się w każdej chwili.

W sobotę 7 sierpnia odbędzie się akcja krwiodawstwa na parkingu centrum handlowego Max przy ul. Sobieskiego. W godzinach od 10:00 do 15:00 obecny będzie krwiobus RCKiK, w którym będzie można podzielić się swoją krwią - na donatorów czekają niespodzianki przygotowane przez organizatorów tj. Carrefour, Klub Honorowych Dawców Krwi przy PCK "Życiodajni". Zachęcamy do udziału!

Uwaga - ważne kwestia: Oddawanie krwi a szczepienia przeciwko COVID

Uwaga! Obecnie, w związku z sytuacją epidemiczną, do oddania krwi mogą zgłaszać się wyłącznie zdrowe osoby (bez jakichkolwiek objawów infekcji m.in.: gorączka, kaszel, katar - w tym alergiczny, duszność, biegunka, wymioty), które w ostatnich 10 dni nie miały kontaktu z osoba zakażoną wirusem lub nie były objęte kwarantanną czy nadzorem epidemiologicznym! W przypadku powrotu zza granicy prosimy o sprawdzenie listę krajów, po powrocie z których obowiązuje karencja w oddawaniu krwi. Więcej informacji koniecznie przeczytaj na stronie RCKiK Poznań.

 


Kto może zostać dawcą krwi? 

  •   każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •   osoba całkowicie zdrowa
  •   osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane