środa, 04 sierpnia 2021 11:01

Jest zakaz, a ciężarówki jeżdżą. Wszystkie „wyłapuje” fotopułapka

 

Mimo oznakowania nakazującego pojazdom ciężarowym korzystanie z objazdu, nadal wielu kierowców tych wozów lekceważy je i jeździ na skróty. W odpowiedzi na to zainstalowano fotopułapkę, która wyłapała już wielu takich ignorantów.

Urząd Miejski zdecydował się podjąć bardziej radykalnych działań wobec kierowców, którzy nagminnie jeżdżą ciężarówkami po drogach, na których obowiązują ograniczenia tonażowe. Odczuwają to mieszkańcy os. Pławnik, gdzie z uwagi na objazd ul. Wolności poruszać się mogą tylko pojazdy o masie całkowitej do 3,5 tony. Ciężarówki od kilku miesięcy muszą korzystać z przejazdu ul. Witkowską i Wrzesińską, ale i tak wciąż znajdują się ci, którzy wolą skrócić sobie drogę o 2 kilometry.

- Niestety dotychczasowe działania służb niewiele zmieniły i ciężarówki niszczą drogi na bardzo wąskich jezdniach, stwarzając tym samym chociażby niebezpieczeństwo dla pieszych idących poboczem - informuje Urząd Miejski.

W związku z tym, Straż Miejska zamontowała w jednym z miejsc mobilną kamerę, tzw. fotopułapkę, która umożliwia zarejestrowanie wszystkich tych wykroczeń. Tylko w ciągu jednego weekendu zarejestrowano złamanie zakazu przez 40 pojazdów ciężarowych znacznie powyżej dozwolonego tonażu. Dokumentacja zostanie przekazana do gnieźnieńskiej Policji - informuje Magistrat, apelując do kierowców ciężarówek, aby korzystali z legalnych objazdów i zaprzestali dewastowania dróg miejskich. Przypomina przy tym, że za zarejestrowane wykroczenie Policja może nałożyć mandat do 500 zł, grzywna w sądzie sięga nawet 5 tys. zł.

7 komentarzy

 • Link do komentarza Qqq niedziela, 08 sierpnia 2021 20:16 napisane przez Qqq

  Już widzę jak armia amerykańska płaci mandat za przejazd HEMTT z Kalmerem RT022 na pace (w sumie 24 tony, nie licząc paliwa) po drodze z ograniczeniem do 3,5t.

 • Link do komentarza mieszk czwartek, 05 sierpnia 2021 15:00 napisane przez mieszk

  @Zenek potwierdzam - przydałby się próg zwalniający podobnie jak na Grunwaldzkiej... długa prosta do świateł i odwrotnie do lasu pobudza wyobraźnię niektórych prowadzących pojazdy...

 • Link do komentarza SPŁAWIONY czwartek, 05 sierpnia 2021 11:31 napisane przez SPŁAWIONY

  " Magistrat, APELUJE do kierowców ciężarówek, aby korzystali z legalnych objazdów i zaprzestali dewastowania dróg miejskich. PRZYPOMINA przy tym, że za zarejestrowane wykroczenie Policja MOŻE NAŁOŻYĆ mandat do 500 zł". I to są właśnie kluczowe słowa: magistrat APELUJE i PRZYPOMINA. A co powinien zrobić ? Powinien skierować sprawę do sądu przeciwko tym kierowcom o zwrot nakładów finansowych poniesionych na remont tych ulic przez Miasto Gniezno w związku z ich niszczeniem! Bo za chwilę my mieszkańcy, sami za to będziemy musieli zapłacić ! A Policja co robi nic tylko "MOŻE NAŁOŻYĆ MANDAT". Ale w praktyce tych mandatów nie nakłada. Tak właśnie działają ciągle instytucje , które powinny bronić naszych społecznych interesów.

 • Link do komentarza Bakos środa, 04 sierpnia 2021 16:37 napisane przez Bakos

  Czy Straż Miejska może korzystać z takich urządzeń? Przecież to nie ma licencji, legalizacji

 • Link do komentarza kierowca środa, 04 sierpnia 2021 14:51 napisane przez kierowca

  Brawo UM

 • Link do komentarza Obserwator środa, 04 sierpnia 2021 12:34 napisane przez Obserwator

  Mandat do 500zł?? czy po 500zł?

 • Link do komentarza Zenek środa, 04 sierpnia 2021 11:53 napisane przez Zenek

  Nareszcie, oby tylko duża karta pamięci była w pułapce bo auto spoko jeździ.
  Przydała by się również profilaktycznie kontrola prędkości na Leśnej (na prostej do lasu) co niektórzy: "lubią zapierniczać".

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane