środa, 04 sierpnia 2021 13:51

Straż Miejska ostrzega przed nieprawidłowym parkowaniem koło dworca

 
Straż Miejska ostrzega przed nieprawidłowym parkowaniem koło dworca źródło: UM

Od miesiąca udostępnione zostały miejsca postojowe koło nowego dworca autobusowego, ale i tak wielu kierowców chce parkować "jak najbliżej" poczty.

Od 2 sierpnia działa Zintegrowane Centrum Przesiadkowe monitorowane kamerami przez Straż Miejską. Już pierwsze obserwacje wskazują na to, że niektórzy kierowcy za nic mają istniejące oznakowanie i z przyzwyczajenia, zamiast pozostawiać auto na pobliskim parkingu, podjeżdżają pod samą pocztę w celu załatwienia swoich spraw. 

- Przypominamy, że  na terenie centrum obowiązują też przepisy ruchu drogowego, gdyż całość objęta jest ustaloną i zatwierdzoną organizacją ruchu zgodnie ze znakami początku i końca Strefy Ruchu. Pojazdy dojeżdżające do dworca kolejowego i autobusowego, ale także na pocztę czy do baru muszą być pozostawiane na parkingach w miejscach wyznaczonych znakami i tabliczkami - informuje Straż Miejska w Gnieźnie. 

Wyjątek od powyższego stanowią tylko autobusy, pojazdy Poczty Polskiej i PKP, a także pojazdy uprzywilejowane służb. Zabronione jest przejeżdżanie przez perony dworca nieuprawnionym. Za złamanie zakazu ruchu czy zakazu wjazdu grozi mandat do 500 zł i 5 punktów karnych.

6 komentarzy

 • Link do komentarza Krystyna czwartek, 19 sierpnia 2021 20:43 napisane przez Krystyna

  Wyborca, nie broń władzy tam, gdzie ona nie potrafi być przyjazna mieszkańcom. Ja tam mieszkam i widzę, kto parkuje, kto przyjeżdża i na cały dzień zostawia auto, a przede wszystkim słyszę utyskiwania odwiedzających cmentarz czy to na pogrzeb czy to odwiedzających groby swoich bliskich, że miejsca są na ogół zajęte, a jeżeli sa wolne, to oddalone o cały kawał od przejazdu pod wiaduktem. Starszym ludziom naprawdę ciężko jest iść nawet ten odcinek na cmentarz. Ale w tym urzędzie nikt nie myśli, żeby ludziom było lżej i to jest prawda.

 • Link do komentarza Wyborca sobota, 07 sierpnia 2021 12:51 napisane przez Wyborca

  Krystyna bzdury piszesz. Często bywam na tym cmentarzu i zawsze jest miejsce parkingowe.

 • Link do komentarza Krystyna sobota, 07 sierpnia 2021 09:21 napisane przez Krystyna

  Linda, na Miasto nie licz, ono od lat nie potrafi rozwiązać problemu parkowania w centrum i na parkingach przy cmentarzach poprzez prosty sposób parkowania czasowego w ciągu dnia. I dzięki tej niemożności urzędowej gnieźnieńskie władzy nie można praktycznie zaparkować na chwilę przed pocztą np. na Chrobrego, by odebrać awizo lub nadać paczkę. A zaparkować przy cmentarzu św. Krzyża graniczy z cudem, bo okupują ten parking całymi dniami okoliczni mieszkańcy oraz ci spoza Gniezna, którzy zostawiają swoje pojazdy na tym parkingu i przesiadają się do jednego z nich i jada do Wrzesni lub Poznania do pracy. Wiem, bo tam mieszkam, a podobno ten parking miał służyć tym, co przyjeżdżają na pogrzeb albo odwiedzać groby bliskich. No i nie spełnia celu, jakiemu ma służyć.

 • Link do komentarza Linda piątek, 06 sierpnia 2021 09:27 napisane przez Linda

  To w takim bądź razie w jaki sposób dostarczyć paczkę wielkogabarytową powyżej 20 kg, bo tylko ten punkt pocztowy przyjmuje takie paczki?
  Rozumiem że miasto pomyślało i rozwiąże ten problem.

 • Link do komentarza wstyd środa, 04 sierpnia 2021 14:55 napisane przez wstyd

  przez takich kierowców mówią o nas w świecie polaczki.

 • Link do komentarza kierowca środa, 04 sierpnia 2021 14:45 napisane przez kierowca

  Nagle się SM obudziła. A dlaczego nie sprawdzają tych samochodów przed dworcem,ktore mogą parkować tam kilka minut, a stoją całymi dniami? I skąd strażnik wie, od której godziny pojazd parkuję? W normalnych krajach kierowca za szybę wystawia kartę zegarową albo kartkę z napisaną godzina początku parkowania. No,tylko u nas jest to jak widać niemożliwe i jest totalny bałagan z parkowaniem

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane