czwartek, 05 sierpnia 2021 07:47

Strajk trwa. „Zatrzymaliśmy zakład pracy”

 
Strajk trwa. „Zatrzymaliśmy zakład pracy” źródło: Google Street View

Zgodnie z wczorajszymi zapowiedziami, pracownicy trzemeszeńskiej fabryki Paroc zaprzestali podejmowania pracy i podjęli się strajku. Zakład obecnie nie produkuje.

W minioną środę w godzinach popołudniowych informowaliśmy, że związkowcy oraz pracownicy zakładu znajdującego się w Trzemesznie zamierzają od późnego wieczora zaprzestać pracy. Zgodnie z zapowiedziami, 4 sierpnia o godzinie 21 wszystkie linie produkcyjne stanęły i od tej pory fabryka Paroc nie produkuje już towaru. 

- Zatrzymaliśmy zakład pracy. Piece są wygaszone, produkcja stanęła. Załoga w całości odmówiła pracy, bo nasze postulaty nie są spełnione. Firmę stać na to, aby płacić ludziom godne dodatki stażowe. Firmę stać na to, aby godnie waloryzować nasze wynagrodzenia. Firma nie może zatrudniać ludzi w pół-śmieciowowych umowach terminowych. Proponowaliśmy różne rozwiązania kompromisowe, ale skoro pracodawca od racjonalnego kompromisu jest daleko, to został mu strajk. I jest strajk. Paroc Polska stoi! - informuje Konfederacja Pracy Trzemeszno. 

Obecnie zakład zatrudnia niespełna 800 osób. Wszyscy zamierzają strajkować do odwołania. Pracownicy kolejnych zmian mają przychodzić do pracy, ale nie będą jej podejmować, tylko przebywać w pomieszczeniach socjalnych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane