czwartek, 05 sierpnia 2021 09:00

Zderzenie z rowerzystą na ścieżce

 

W środowe późne popołudnie doszło do zdarzenia drogowego, w którym poszkodowany został kierujący rowerem.

Do zdarzenia doszło 4 sierpnia po godzinie 17 na ul. Pod Trzema Mostami w Gnieźnie. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, prowadzący samochód marki Peugeot 36-latek, jadąc w kierunku al. Reymonta, podczas skrętu w lewo w stronę posesji, podczas przekraczania prowadzącej wzdłuż ulicy drogi dla rowerów, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu jednośladem. 

W wyniku uderzenia w auto 26-letni rowerzysta odniósł obrażenia. Przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, po opatrzeniu na miejscu, zabrał go na dalsze badania do szpitala, jednak ostatecznie został on zwolniony do domu. Kierujący samochodem za spowodowanie zdarzenia drogowego otrzymał mandat karny.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Bolo czwartek, 05 sierpnia 2021 11:28 napisane przez Bolo

    To była kwestia czasu. Niewielu kierowców w Gnieźnie wie co to ścieżka rowerowa. Najlepiej to widać właśnie na ul. Osiniec.

  • Link do komentarza Wasyl007 czwartek, 05 sierpnia 2021 11:28 napisane przez Wasyl007

    W Gnieźnie przydało by się ograniczyć ruch samochodowy, to nie jest duże miasto można w każde miejsce dotrzeć na pieszo lub aytobusem. Gniezno powinno być perełką w tym temacie w dobie ekologi, tylko ludzie by musieli się zmienić, kawałek do sklepu, ale samochodem trzeba podjechać, a zaś szuka diety cud żeby zgubić nadmiar kilogramów. Gnieźnianie chodzimy na pieszo. POZDRAWIAM.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane