czwartek, 05 sierpnia 2021 11:45

Kolejne dwa przejścia zostaną doświetlone

 

Jeszcze w tym roku dwa przejścia dla pieszych w ciągu dróg miejskich mają zostać doświetlone. Na ten cel otrzymano dofinansowanie.

Od 2015 roku na terenie Gniezna zostało wykonane doświetlenie 30 przejść dla pieszych oraz 6 we współpracy z innymi zarządcami dróg. W tym roku wykonane zostaną jeszcze dwa takie zadania na drogach podległych Urzędowi Miejskiemu.

Pierwsza z instalacji doświetlających powstanie na skrzyżowaniu ul. Czarnieckiego i Bema w rejonie Szkoły Podstawowej nr 3, przez które przechodzą często uczniowie idący do tej placówki.

Drugie doświetlenie pojawi się na przejściu dla pieszych na ul. Roosevelta, które znajduje się między skrzyżowaniem ul. Budowlanych a ul. Laubitza (docelowo ma ono zostać przeniesione w to miejsce).

W ramach tych zadań zakłada się wykonanie doświetlenia przejścia dla pieszych poprzez budowę słupów oświetleniowych z oprawami typu LED. Zamontowane zostaną również znaki aktywne D-6 z pulsacją wzbudzaną na detektor ruchu. Na szerokości przejść przy krawężniku zamontowane zostaną płytki chodnikowe z wypustkami dla osób słabowidzących. 

Docelowo oba zadania mają kosztować około 120 tys. złotych - na ten cel pozyskano dofinansowanie w wysokości 100 tys. złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane