środa, 11 sierpnia 2021 10:36

Trudna droga do nowego chodnika i ścieżki

 

Kilka dni temu na dobre rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Gdańskiej. Czy obejście miejsca prac dla pieszych może sprawiać trudności?

Bez uprzednich zapowiedzi rozpoczęły się prace przy realizacji ścieżki rowerowej, która powstanie na ul. Gdańskiej. W pierwszym etapie, który otrzymał dofinansowanie, zrealizowany zostanie szlak od Ronda Winiary w kierunku Ronda im. J. Kaczmarskiego. Roboty ruszyły, a dla pieszych zamknięto dotychczasowy chodnik i stworzono "tymczasowy". 

- Na pierwszym odcinku piach i latarnia pośrodku przejścia, ani to wózkiem ominąć, a dalej to już w ogóle nie wiadomo jak iść bo jest tylko ścięte udeptane zielsko przy samej jezdni - napisał do nas jeden z mieszkańców Gniezna. Na sposób oznakowania i poprowadzenia obejścia miejsca prac zwrócono uwagę także na stronie społecznościowej Moto Gniezno: - Przejście dla pieszych miedzy ul. Spichrzową, a wjazdem na Orlen ulokowane zostało na trawniku wzdłuż krawędzi jezdni... dodam, że na wykoszonym trawniku, bardzo nierównym i zagrażającym bezpieczeństwu pieszych którzy poprzez utrate równowagi mogą wpaść pod nadjeżdżający samochód...

O ile można zrozumieć inwestora, że wzdłuż ul. Gdańskiej na tym odcinku chodnik znajduje się tylko po jednej stronie drogi i trudno jest wyznaczyć inne obejście miejsca prac, o tyle jednak postanowiliśmy zwrócić się o stanowisko Urzędu Miejskiego, na którego zlecenie prowadzona jest ta inwestycja (samą ul. Gdańską na tym odcinku zarządza Powiatowy Zarząd Dróg).

- Wprowadzone tymczasowe ciągi piesze i obejścia zamkniętych odcinków chodnika na ul. Gdańskiej są zgodne z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy ul. Gdańskiej. Z uwagi na brak chodnika po drugiej stronie jezdni konieczne było wydzielenie, wyrównanie i oznakowanie tymczasowego przejścia na poboczu gruntowym. Wydzielone przejście posiada równą nawierzchnie gruntową, ruch pieszy jest kierowany z przebudowywanego chodnika istniejącymi przejściami dla pieszych, przez oznakowanie pionowe z informacją "przejście drugą stroną ulicy". Stan techniczny tymczasowej nawierzchni podlega stałemu nadzorowi pracowników wykonawcy robót. Zastosowane rozwiązanie będzie obowiązywało do zakończenia realizowanego etapu prac - przekazała nam Anna Dzionek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego. Jak dalej dodała, przebieg prac i funkcjonowanie omawianych przejść, są nadzorowane przez pracowników urzędu, którzy w miniony poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. przeprowadzili wizję lokalną w terenie: - W wyniku przeprowadzonej kontroli, nie stwierdzono nieprawidłowości.


 

3 komentarzy

  • Link do komentarza wściekły czwartek, 12 sierpnia 2021 22:59 napisane przez wściekły

    Hobbit ty nieuku. Nikt tu nie zrzędzi tylko wymagamy uczciwej pracy od inspektorów z urzędu nadzorujących te prace. Dosyć kłamstw w tym państwie . Dosyć pracy na niby. Dosyć urzędników przyjmowanych do pracy po znajomości bez sprawdzenia ich rzeczywistej wiedzy !!

  • Link do komentarza matka inżynier czwartek, 12 sierpnia 2021 22:54 napisane przez matka inżynier

    Czy tym tymczasowym gruntowym chodnikiem można przejechać wózkiem dziecinnym przewożącym bliźniaki ? Pseudo Inspektorzy Nadzoru z Urzędu Miejskiego DO UKARANIA za nie stwierdzenie nieprawidłowości ! Czy ci inspektorzy nadzoru nigdy nie pchali dziecinnych wózków ? Czy oni nie wiedzą jaką szerokość minimalną powinien mieć chodnik nawet ten gruntowy. Przypomnę więc tym nieukom. Półtora metra .

  • Link do komentarza Hobbit środa, 11 sierpnia 2021 23:08 napisane przez Hobbit

    Przestańcie zrzędzić! Patrzeć pod nogi, kontrolować ruch i przeżyjecie, naprawdę! Cokolwiek by nie zrobić, w tym narodzie jęki i gderanie. Rząd mamy opętany, to chociaż my bądźmy normalni...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Kłecko Punkt 05 2022
Antyki022022