Wydrukuj tę stronę
środa, 11 sierpnia 2021 10:36

Trudna droga do nowego chodnika i ścieżki

 

Kilka dni temu na dobre rozpoczęły się prace związane z budową ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Gdańskiej. Czy obejście miejsca prac dla pieszych może sprawiać trudności?

Bez uprzednich zapowiedzi rozpoczęły się prace przy realizacji ścieżki rowerowej, która powstanie na ul. Gdańskiej. W pierwszym etapie, który otrzymał dofinansowanie, zrealizowany zostanie szlak od Ronda Winiary w kierunku Ronda im. J. Kaczmarskiego. Roboty ruszyły, a dla pieszych zamknięto dotychczasowy chodnik i stworzono "tymczasowy". 

- Na pierwszym odcinku piach i latarnia pośrodku przejścia, ani to wózkiem ominąć, a dalej to już w ogóle nie wiadomo jak iść bo jest tylko ścięte udeptane zielsko przy samej jezdni - napisał do nas jeden z mieszkańców Gniezna. Na sposób oznakowania i poprowadzenia obejścia miejsca prac zwrócono uwagę także na stronie społecznościowej Moto Gniezno: - Przejście dla pieszych miedzy ul. Spichrzową, a wjazdem na Orlen ulokowane zostało na trawniku wzdłuż krawędzi jezdni... dodam, że na wykoszonym trawniku, bardzo nierównym i zagrażającym bezpieczeństwu pieszych którzy poprzez utrate równowagi mogą wpaść pod nadjeżdżający samochód...

O ile można zrozumieć inwestora, że wzdłuż ul. Gdańskiej na tym odcinku chodnik znajduje się tylko po jednej stronie drogi i trudno jest wyznaczyć inne obejście miejsca prac, o tyle jednak postanowiliśmy zwrócić się o stanowisko Urzędu Miejskiego, na którego zlecenie prowadzona jest ta inwestycja (samą ul. Gdańską na tym odcinku zarządza Powiatowy Zarząd Dróg).

- Wprowadzone tymczasowe ciągi piesze i obejścia zamkniętych odcinków chodnika na ul. Gdańskiej są zgodne z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu na czas przebudowy ul. Gdańskiej. Z uwagi na brak chodnika po drugiej stronie jezdni konieczne było wydzielenie, wyrównanie i oznakowanie tymczasowego przejścia na poboczu gruntowym. Wydzielone przejście posiada równą nawierzchnie gruntową, ruch pieszy jest kierowany z przebudowywanego chodnika istniejącymi przejściami dla pieszych, przez oznakowanie pionowe z informacją "przejście drugą stroną ulicy". Stan techniczny tymczasowej nawierzchni podlega stałemu nadzorowi pracowników wykonawcy robót. Zastosowane rozwiązanie będzie obowiązywało do zakończenia realizowanego etapu prac - przekazała nam Anna Dzionek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego. Jak dalej dodała, przebieg prac i funkcjonowanie omawianych przejść, są nadzorowane przez pracowników urzędu, którzy w miniony poniedziałek 9 sierpnia 2021 r. przeprowadzili wizję lokalną w terenie: - W wyniku przeprowadzonej kontroli, nie stwierdzono nieprawidłowości.


 

Galeria

3 komentarzy