poniedziałek, 16 sierpnia 2021 11:39

Bilet za złotówkę dla uczniów szkół podstawowych

 

Ruszyła sprzedaż biletów MPK z bonifikatą dla uczniów podstawówek z Gniezna, uczęszczających do szkół na terenie miasta.

Od dzisiaj w nowym punkcie sprzedaży biletów MPK Gniezno na dworcu autobusowym, ruszyła sprzedaż biletów "za zetę", czyli symboliczną złotówkę. Skierowane są one do uczniów szkół podstawowych (zarówno publicznych jak i prywatnych), mieszkających na terenie miasta. Ich ważność rozpoczyna się od 1 września br.

Założeniem biletu jest, by dzieci korzystały z dojazdu komunikacją publiczną zamiast być dowożone samochodami, które niejednokrotnie w rejonie szkół i dróg prowadzących do nich, generują duży ruch oraz dodatkową emisję spalin. Bonifikata to także opcja na zaoszczędzenie domowych pieniędzy. Na terenie Gniezna do szkół uczęszcza obecnie około 5 tys. dzieci i zakłada się wstępnie, że z biletu "za zetę" skorzystać może około tysiąca z nich. 

Bilet "za zetę" obowiązuje przez miesiąc, a więc na tej samej zasadzie, co dotychczasowy (za który płaciło się do tej pory 46 złotych). Oznacza to też iż co miesiąc trzeba wykupić go na nowo. Co ważne, bilet jest ważny także w dni wolne (weekendy, ferie, wakacje itd.)

- Bilet jest skierowany do wszystkich uczniów szkół podstawowych, a więc co do zasady do 15 roku życia, a w szczególnych przypadkach, jeśli dziecko ma odroczenie lub niepełnosprawność - aż do 17 roku życia. Bilet jest wyłącznie dla mieszkańców naszego miasta, dlatego przy zakupie należy mieć legitymację oraz oświadczenie od rodziców na temat zamieszkiwania na terenie naszego miasta - przekazał prezydent Tomasz Budasz. 

Od przyszłego tygodnia ruszy także możliwość zakupu biletu przez sieć - dzięki Mobilnej Karcie Miejskiej (więcej informacji). Jeśli już się z niej korzysta, ważne jest aby ją zaktualizować i wpisać w profil nazwę szkoły do której się chodzi. Pobierz: Druk oświadczenia o miejscu zamieszkania dziecka

4 komentarzy

 • Link do komentarza Marko wtorek, 14 września 2021 18:04 napisane przez Marko

  @ Anna pretensje do Suplickiej i radnych gminy.

 • Link do komentarza Marika wtorek, 14 września 2021 07:40 napisane przez Marika

  Świetnie kiedyś na 3 dzieci wydawałam mnustwo kasy na same bilety teraz przynajmniej wiem że dzieci nie zapomną skasować a najważniejsze nie muszę szukać w niedzielę by je kupić najważniejsze że już mają

 • Link do komentarza Jagoda wtorek, 17 sierpnia 2021 18:34 napisane przez Jagoda

  Świetnie cieszę się ale z szkół też mają też trase a oni od macochy czy jak

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 16 sierpnia 2021 15:55 napisane przez Anna

  Super pomysł... lecz mieszkam w gminie i mam karte D. R. i nie ma znizek ani na śmieci, ani na mpk czy tzw gimbusy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane