wtorek, 07 września 2021 07:45

Kurs angielskiego – grupowy czy indywidualnie? Rzetelna recenzja

  Artykuł sponsorowany

Klienci odwiedzający naszą Szkołę, często zadają pytanie: „Czy wybrać kurs grupowy, czy zajęcia indywidualne? Co będzie dla mnie lepsze?”.

To bardzo ważne pytanie. Bardzo dobrze rozumiemy   potrzebę poznania różnicy, ponieważ jest to decyzja od której mogą zależeć oczekiwane efekty uczenia się. 

We Freedom prowadzimy zajęcia w formie kursów grupowych oraz w trybie indywidualnym. W poniższym artykule rzetelnie wyjaśnimy zalety i wady obydwu tych form uczenia się języka obcego, żeby pomóc Ci zdecydować która z nich może okazać się lepsza dla Ciebie.

Najczęstsze wątpliwości to:

Na zajęciach grupowych będę mniej mówić niż na zajęciach indywidualnych.

Tak to prawda. Podczas zajęć grupowych nie wypowiesz się tyle razy ile na zajęciach indywidualnych, z tej prostej przyczyny, że lektor musi swoją uwagę kierować na większą ilość osób (na kursach we Freedom to maksymalnie 6 osób). 

Radzimy sobie z tym  stosując zasadę, że nigdy nie wiesz kiedy to właśnie Ty będziesz udzielać odpowiedzi albo zadawać pytanie. Dzięki temu możliwe jest utrzymanie w grupie wysokiego poziomu koncentracji na tym co dzieje się na zajęciach. Dzięki temu również, uczysz się poprzez słuchanie wypowiedzi pozostałych osób. Jest zaletą , bo dzięki temu nasze ucho przyzwyczaja się do różnego sposobu mówienia.

Z kolei na zajęciach indywidualnych lektor będzie skupiał się tylko na Tobie, będziesz mówić tylko Ty (i lektor ;-). Plusem jest więc zatem to, że jeśli bardzo Ci na tym zależy, to tempo pracy może być bardzo wysokie i progres będzie następował szybciej.

A co jeśli słownictwo i zwroty których będę się uczyć na kursie grupowym nie będą mi odpowiadać?

Odpowiedź no to i inne pytania znajdziesz na:

https://www.freedomschool.pl/kurs-angielskiego-grupowy-czy-indywidualnie-rzetelna-recenzja/

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane