środa, 08 września 2021 11:00

Skradziono worki z nakrętkami dla niepełnosprawnego! Policja poszukuje świadków

 

Do niebywale bezczelnej kradzieży doszło w ostatnich dniach na terenie Gniezna - z piwnicy bloku zniknęły worki z nakrętkami dla potrzebującej osoby.

W miniony wtorek gnieźnieńska policja otrzymała zgłoszenie o kradzieży 25 worków z nakrętkami. Były one przechowywane w piwnicy bloku przy ul. Zabłockiego. Nakrętki zebrane były na rzecz niepełnosprawnego Damiana Julkowskiego, który od dawna zbiera środki na leczenie. 

Jak ustalili policjanci, nakrętki mogły zniknąć z piwnicy w ciągu ostatnich 7 dni - złodzieje zostawili tylko dwa worki. W sumie straty wynoszą 300 złotych - być może nie jest to mało, ale w takiej sytuacji liczy się każda złotówka. Sprawą kradzieży zajmuje się policja. 

Gdyby ktoś chciał pomóc a posiada jakiekolwiek informacje na temat sprawcy lub okoliczności kradzieży proszony jest o kontakt z dyżurnym komendy w Gnieźnie pod numerem telefonu 47 77 21 211.

Każdy może pomóc Damianowi Julkowskiemu: https://www.siepomaga.pl/damian-julkowski

 

źródło: KPP Gniezno

5 komentarzy

 • Link do komentarza Kibic czwartek, 09 września 2021 15:03 napisane przez Kibic

  Wraca wiara że są też dobrzy ludzie. Siepomaga na której zbierano pieniądze dla Damiana właśnie zamknęła zbiórkę. Życzę wszystkiego co dobre, powrotu do zdrowia. :)

 • Link do komentarza Beata Wiśniewska czwartek, 09 września 2021 09:27 napisane przez Beata Wiśniewska

  Zbieram nakretki i chciałabym je oddać Damianowi .Mieszkam w Inowrocławiu jak moglabym przekazać je ?

 • Link do komentarza NKWó_deczka środa, 08 września 2021 15:53 napisane przez NKWó_deczka

  Biorąc pod uwagę to, że w Gnieźnie jest więcej punktów zbierających nakrętki dla osób potrzebujących, przyjmujący zgłoszą na policję, iż otrzymali w danym dniu większą ilość nakrętek, i tu jest pytanie, czy osoby przynoszące te nakrętki są anonimowe, czy godzą się na upublicznienie swojego nazwiska wraz z imieniem.

 • Link do komentarza Wasyl07 środa, 08 września 2021 14:15 napisane przez Wasyl07

  Z piwnicy kraść to tak, ale przejść się po ulicach miasta i pozbierać nakrętki to już za ciężko,a tyle tego się wala w Gnieźnie i nawet puszki jak ktoś tego nie widzi proszę o kontakt to wskażę gdzie zbierać.

 • Link do komentarza czytelnik środa, 08 września 2021 11:23 napisane przez czytelnik

  Ta kradzież nie ma ceny! Wszyscy, którzy zbierali te nakrętki sa oburzeni. Damian potrzebuje specjalistycznego leczenia, jego siostra organizuje od dawna zbiórkę tych nakrętek, by pomóc swemu bratu, a ci złodzieje bezczelnie kradnąc nakrętki być może przekazali je innej osobie, bo sprzedaż ich jest przecież nieopłacalna. Ciekawe, jak się czuje taka osoba wiedząc, ze jej konto nagle powiększyło się o kilka worków nakrętek? Czy nie przypuszcza, ze pochodzą z niepewnego i niewiadomego źródła? Nie mówiąc o złodziejach, to ta kradzież jest wyjątkowo perfidna i łajdacka.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane