czwartek, 09 września 2021 15:28

Złote gody ponad 30 par z Gniezna

 

W gościnnych progach Pałacu Balcerowo odbyła się dziś uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie.

Z uwagi na trwający remont wnętrz Miejskiego Ośrodka Kultury, tegoroczna, pierwsza uroczystość Złotych Godów odbyła się w innej aranżacji. W Pałacu Balcerowo pojawiły się pary z Gniezna, które mają za sobą długi staż małżeński. 

W trakcie czwartkowej uroczystości pary te zostały odznaczone medalem za długoletnie pożycie. Ceremonię odznaczeń poprzedził krótki występ artystyczny.

Medal, nadawany przez Prezydenta RP, a na który składają się złączone ze sobą róże, wraz z kwiatami był wręczany przez wiceprezydenta Michała Powałowskiego oraz kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Mariusza Kabacińskiego. 

Medal nadany w pięćdziesiątą rocznicę ślubu otrzymały 33 pary - tak duża ilość spowodowana była dłuższą przerwą w organizowaniu tych uroczystości: Leszek i Krystyna Augustynowicz, Krystyna i Zbigniew Bartkowiak, Teresa i Edmund Bąkowscy, Krystyna i Henryk Chudzi, Maria i Eugeniusz Frąckowiak, Daniela i Kazimierz Gogolik, Maria i Edmund Jagodzińscy, Gabriela i Czesław Jochemscy, Anna i Zygmunt Kapelińscy, Henryka i Jan Korzępa, Barbara i Jan Krigier, Elżbieta i Jan Łabuńko, Janina i Włodzimierz Maćkowiak, Krystyna i Zbigniew Młodniccy, Natalia i Henryk Modrzejewscy, Elżbieta i Kazimierz Parol, Eugenia i Aleksander Penkert, Maria i Andrzej Piątek, Róża i Zygmunt Pohl, Alodia i Aleksander Polus, Konstanty i Maria Przybylscy, Czesława i Stanisław Rosińscy, Irena i Andrzej Rosołek, Lucja i Stefan Smelkowscy, Elżbieta i Stanisław Stachowiak, Maria i Lech Staniszewscy, Barbara i Marian Stankowiak, Barbara i Władysław Stube, Barbara i Marian Szrama, Irena i Jerzy Włodarczyk, Teresa i Marian Wojciechowscy, Irena i Wojciech Zielińscy, Sabina i Jan Zmuda. Po wręczeniu medali wszyscy wznieśli toast.

W imieniu redakcji wszystkim parom gratulujemy i życzymy dużo zdrowia!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza czytelnik piątek, 10 września 2021 18:22 napisane przez czytelnik

  A ja nie rozumiem takiego odznaczania, bo co sa winne pary, z których jedną stronę Pan Bóg zabrał na drugi świat? One sa gorsze? Przecież się nie rozwiedli, czasem żyli ze sobą blisko 50 lat i przed samym jubileuszem jedno z nich odeszło. Jest im najzwyczajniej przykro.

 • Link do komentarza Magda piątek, 10 września 2021 14:25 napisane przez Magda

  Gmina Czerniejewo- małżonkowie z gminy czekają od dwóch lat na nagrody. Weźcie przykład z Gniezna.

 • Link do komentarza Gnieźnianka piątek, 10 września 2021 08:20 napisane przez Gnieźnianka

  Szkoda ,że nie zapraszają wszystkich par..

 • Link do komentarza Pytajnik piątek, 10 września 2021 07:38 napisane przez Pytajnik

  Dlaczego zaproszenia i medalu nie otrzymują wszystkie pary z Gniezna świętujące taki jubileusz?

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 09 września 2021 22:56 napisane przez mieszkaniec

  Można elegancko przyjmować gości? Można. Dzięki temu, ze MOK ma remont, to jubilaci nie siedzieli przy zielonych obrusach, jak na akademiach za PRLu!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane