wtorek, 14 września 2021 11:59

Wyłoniono wyróżnionych tytułem Gnieźnianin Roku

 

Już za kilka dni odbędzie się gala wręczenia tytułu Gnieźnianina Roku, przyznawanego przez Towarzystwo Miłośników Gniezna. Tegoroczne wydarzenie będzie zaległym po przerwie spowodowanej pandemią.

Uroczystości związane z przekazaniem tytułów, które od prawie 40 lat są wręczane przez Towarzystwo Miłośników Gniezna, odbędą się w najbliższą sobotę w Centrum Kultury "Scena To Dziwna". Już teraz jednak organizacja poinformowała o  wyróżnionych za 2019 rok - wynika to z tego, że w ubiegłym roku gala nie odbyła się.

Na tegorocznej gali TMG postanowiło przyznać cztery wyróżnienia: - Tytuł Gnieźnianin Roku otrzyma Wojciech Kozłowski, lekarz chirurg, który w naszym środowisku jest bardzo znany i szanowany, a swoją wieloletnią pracę na stanowisku lekarza poświęcił szpitalowi gnieźnieńskiemu, ratując zdrowie i życie wielu mieszkańców naszego miasta i powiatu - przekazał Jan Socha, prezes Towarzystwa.

Kolejne wyróżnienie tytułem Przedsiębiorstwo i Instytucja Roku 2019 otrzyma firma STRABAG z siedzibą w Pruszkowie za przebudowę układu drogowego na ul. Pod Trzema Mostami. Tytuł Publikacji 2019 otrzyma Karol Soberski za monografię "Skarby i tajemnice okolic Gniezna". Nagrodą specjalną wyróżniony zostanie Kazimierz "Tinkers" Kubów za długoletnią organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gnieźnie.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Angelika Kubiak środa, 15 września 2021 10:12 napisane przez Angelika Kubiak

  Gratulacje dla doktora Kozłowskiego

 • Link do komentarza ciekawy mieszkaniec środa, 15 września 2021 07:33 napisane przez ciekawy mieszkaniec

  Kto finansuje Towarzystwo Przyjaciół Gniezna ? Kto płaci za te głosowania i gale ?

 • Link do komentarza AntyLandrat wtorek, 14 września 2021 21:51 napisane przez AntyLandrat

  Po co ta szopka dla elyt??

 • Link do komentarza mieszkaniec wtorek, 14 września 2021 21:26 napisane przez mieszkaniec

  Z tego wynika, ze w Gnieźnie zasłużonymi osobami sa prawie sami lekarze. Tak, jakby nie było wielu innych cichych społeczników!

 • Link do komentarza Ewa wtorek, 14 września 2021 20:10 napisane przez Ewa

  Gratuluję zaczytnego tytułu! Serdeczny ,ematyczny lekarz i dobry człowiek!

 • Link do komentarza Kierowca wtorek, 14 września 2021 16:41 napisane przez Kierowca

  Pod trzema mostami nadal wycieka woda?

 • Link do komentarza .Eugeniusz wtorek, 14 września 2021 14:20 napisane przez .Eugeniusz

  Wojtek serdeczne gratulacje Jesteś wspaniałym człowiekiem i oddanym pacjentom lekarzem.

 • Link do komentarza MARIA wtorek, 14 września 2021 12:21 napisane przez MARIA

  GRATULACJE DLA DOKTORA WOJCIECHA

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane