środa, 15 września 2021 08:01

W niedzielę utrudnienia w ruchu

 

W najbliższą niedzielę zmotoryzowanych mieszkańców Gniezna czekają utrudnienia na kilku drogach z uwagi na odbywającą się 44. edycję Biegu Lechitów.

19 września w godzinach od 11:00 do 14:30 na drogach powiatu gnieźnieńskiego oraz miasta Gniezna, odbędzie się kolejna edycja wspomnianego półmaratonu. W związku z tym nastąpi tymczasowe ograniczenie ruchu dla pojazdów mechanicznych na poszczególnych odcinkach trasy.

Półmaraton odbędzie się na szosie z Małego Skansenu przy Ostrowie Lednickim przez Dziekanowice do drogi wojewódzkiej Gniezno - Poznań (dawna DK 5), skąd skieruje się tą trasą w stronę Lednogóry i po około 250 metrach nastąpi nawrót w kierunku Łubowa.

Na końcu Łubowa biegacze skręcą w prawo w stronę Pierzysk do drogi serwisowej trasy S5 przez wiadukt nad "ekspresówką", skąd po jego pokonaniu skierują się w lewo na drogę serwisową w kierunku Gniezna.

Po dotarciu do granic miasta, bieg skieruje się ulicami: Swarzędzką, Orzeszkowej, Lema, Rzepichy, Dalkoską, skąd po ok. 400 metrach skręci w lewo w stronę ul. Strumykowej w rejon parkingów przy stadionie Mieszka. Dalej biegacze udadzą się nad Jezioro Jelonek, po czym obiegną akwen i ul. Jeziorną, Łaskiego dotrą na Plac św. Wojciecha, gdzie znajdować się będzie meta.

Na newralgicznych skrzyżowaniach ruchem ma kierować policja oraz inne służby porządkowe, do których poleceń należy się stosować. Na czas biegu w rejonie osiedla Skiereszewo i Dalki, zalecamy omijanie przejazdu kolejowego na ul. Gajowej i kierowanie się objazdem przez ul. Kostrzewskiego. Organizatorzy przepraszają za spowodowanie utrudnień w ruchu, ale zachęcają jednocześnie do wspólnego kibicowania zawodnikom na trasie półmaratonu - w sumie uczestniczyć w nim ma ponad 3 tysiące biegaczy.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane