czwartek, 16 września 2021 13:03

Strażnik więzienny zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę

 
Strażnik więzienny zatrzymał kompletnie pijanego kierowcę zdjęcie nadesłane

Odpowiednią postawą, służącą przykładowi, wykazał się jeden z funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Gębarzewie, który zatrzymał pijanego kierowcę.

Sytuacja miała miejsce kilka dni temu. 8 września przed południem st. sierż. Krzysztof Fabisiak, który jest kierowcą w Zakładzie Karnym w Gębarzewie, jechał pojazdem do transportu więźniów przez Czerniejewo. W pewnym momencie zauważył, że na drodze porusza się Renault Scenic, którego kierowca najwyraźniej ma kłopoty z utrzymaniem prostej jazdy.

- Widząc niebezpieczne zachowanie i realne zagrożenie dla innych kierujących i pieszych, st. sierż. Krzysztof Fabisiak zachował zimną krew, wyprzedził samochód i uniemożliwił kierowcy dalszą jazdę, która stanowiła poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Ujęty mężczyzna został przekazany funkcjonariuszom Policji - informuje kpt. Krystian Rynarzewski, oficer prasowy ZK Gębarzewo. 

Kierujący Renault, jak się okazało, był kompletnie pijany. W badaniu przeprowadzonym na zawartość alkoholu wynik pokazał 2,5 promila. Teraz odpowie on za swoje zachowanie przed sądem, a funkcjonariuszowi pozostaje pogratulować postawy. 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Robert czwartek, 16 września 2021 20:28 napisane przez Robert

    Brawo za szybką interwencje :).

  • Link do komentarza Robert czwartek, 16 września 2021 20:28 napisane przez Robert

    Brawo za szybką interwencje :).

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane