poniedziałek, 20 września 2021 15:30

58-latek groził nożem i dokonał podpalenia. Został zatrzymany

 

W ostatnim czasie do policjantów wpłynęło kilka zgłoszeń dotyczących przestępstw popełnionych przez 58-letniego mężczyznę na terenie gminy Mieleszyn.

Cała sprawa zaczęła się od tego, że sprawca w przeszłości pracował u właścicieli gospodarstwa rolnego. Od pewnego czasu, gdy tylko widział byłą pracodawczynię bez towarzystwa męża, prosił ją o niewielkie datki. W końcu jednak za kolejnym razem kobieta odmówiła. W zamian za to usłyszała groźby spalenia stogów słomy i stodoły z zaparkowanym w niej kombajnem - ta sytuacja miała miejsce jeszcze w wakacje.

Gdy w połowie września br. przy ich posesji znaleziono ciecz łatwopalną i pochodnię, małżeństwo zaczęło poważnie obawiać się o bezpieczeństwo rodziny. W dniu 15 września br. 58-latek podpalił zgromadzony na pryzmie obornik, należący do wyżej wymienionych. Małżeństwo udało się do komisariatu, gdzie złożyło zawiadomienie wyceniając straty na 5 tysięcy złotych.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Kłecka, którzy jednocześnie przyjęli zawiadomienie od innego pokrzywdzonego, któremu wspomniany 58-latek dwukrotnie przykładał nóż do gardła, grożąc pozbawieniem życia.

W miniony czwartek 16 września, po zebraniu materiału dowodowego 58-letni mężczyzna został zatrzymany, a następnego dnia doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty. Prokurator wystąpił do sądu o tymczasowy areszt dla mężczyzny. Teraz na proces będzie oczekiwał w warunkach izolacji.

Podejrzanemu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna w przeszłości był karany. Policjanci z Komisariatu Policji w Kłecku, którzy zajmują się sprawą dziękują mieszkańcom Łopienna za pomoc podczas wykonywania czynności w tej sprawie.

 

źródło: KPP Gniezno

1 komentarz

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane