środa, 22 września 2021 15:14

Wyprzedzał na pasach i skrzyżowaniu - odpowie przed sądem

 

Do niebezpiecznej sytuacji doprowadził 22-letni kierowca, który mając za nic obowiązujące przepisy, poruszał się po swojej miejscowości stwarzając zagrożenie.

Wczoraj mieszkaniec Słowikowa zgłosił w Komisariacie Policji w Trzemesznie, że jakiś czas temu był świadkiem niebezpiecznej sytuacji na drodze.

- Celem jego wizyty było złożenie zawiadomienia o stworzeniu przez innego uczestnika zagrożenia w ruchu drogowym - informuje KPP Gniezno. Jako dowód zgłaszający przedstawił nagranie, na którym samochód jadący przez centrum Trzemeszna wyprzedza na przejściach dla pieszych, podwójnej ciągłej oraz skrzyżowaniu, a następnie robi unik przed pojazdem nadjeżdżającym z przeciwka.

Funkcjonariusze, którzy zajęli się sprawą ustalili, że za kierownicą osobówki siedział 22-letni trzemesznianin. Mężczyzna usłyszał dzisiaj zarzuty. Sprawa została skierowana do sądu, który rozstrzygnie o wymiarze kary. Prawdopodobnie 22-latek na dłuższy czas straci swoje uprawnienia do kierowania pojazdami.

 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec środa, 22 września 2021 16:11 napisane przez Mieszkaniec

    Normalnie mistrz kierownicy z prawkiem od miesiąca. Dobrze, że są kamerki.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane