piątek, 24 września 2021 15:35

PSW z nowym Centrum Symulacji Medycznej

 

Państwowa Szkoła Wyższa oficjalnie uruchomiła wart 2,5 miliona złotych Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Projekt został dofinansowany ze środków unijnych.

W piątkowe południe w PSW przy ul. Wrzesińskiej miała miejsce uroczystość oficjalnego uruchomienia nowej komórki uczelni, jaką jest Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej. Jego założeniem jest podnoszenie kwalifikacji zawodowych przy wykorzystaniu technik symulacyjnych i tworzenie sytuacji klinicznych w warunkach pracowni dydaktycznej. Dzięki temu studenci mają szansę na zapoznawanie się z sytuacjami, które będą im towarzyszyć w przyszłości podczas pracy. Co ważne - do projektu zaangażowana została najnowsza technologia. 

Na centrum symulacji składa się kilka pracowni rozmieszczonych w poszczególnych salach uczelni: symulacji wysokiej wierności z pełnym monitorowaniem pacjenta, pomieszczenie kontrolne z lustrami weneckimi, sala do ćwiczeń umiejętności technicznych, sala do ćwiczeń umiejętności pielęgniarskich, sala do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie BLS, sala do prowadzenia czynności resuscytacyjnych w zakresie ALS, sala egzaminacyjna OSCE.

- To są zaprogramowane manekiny, które symulują różne jednostki chorobowe. Jest to ogromna ilość elektroniki, wsadzona w każdy ich element - przyznał prof. dr hab. n. med. Paweł Chęciński, który powitał wszystkich gości na otwarciu. Dr n. biol. Anna Basa dodała: - Przez ponad rok realizowaliśmy zadanie, które polegały na przeprowadzeniu prac remontowo-budowlanych z zakresu dostosowania obiektu na potrzeby centrum, opracowania programu rozwojowego uczelni, zakupu wyposażenia - mówiła prowadząca koordynatorka projektu, dodając iż całość ma służyć przede wszystkim kształtowaniu przyszłych kadr: - Wszystko po to, by studenci pielęgniarstwa Państwowej Szkoły Wyższej im. Hipolita Cegielskiego w Gnieźnie, mogli kształcić się metodą symulacji medycznej, odwzorowującej realne sytuacje w warunkach laboratoryjnych, spełniające kryteria wierności otoczenia, wyposażenia oraz sytuacyjnych warunków rzeczywistych - mówiła.

Po słowach wstępu, gratulacje władzom uczelni złożyli zaproszeni goście, a następnie dokonano oficjalnego przecięcia wstęgi do MCSM, które zajmuje cały parter budynku uczelnianego. Po tym wszyscy uczestnicy wydarzenia wzięli udział w oprowadzaniu, gdzie omawiano zasady funkcjonowania poszczególnych urządzeń oraz prezentowano niektóre symulacje.

Koszt Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej wyniósł 2 mln 557 tys. złotych, z czego 2 mln 155 tys. pochodziło z Europejskiego Funduszu Społecznego, a pozostała kwota ze środków budżetu państwa.

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza przyszły   pacjent poniedziałek, 27 września 2021 07:31 napisane przez przyszły pacjent

    Oni wszyscy są już zaszczepieni TRZY RAZY . To " medycy".

  • Link do komentarza Marek Dener sobota, 25 września 2021 20:59 napisane przez Marek Dener

    A pandemii nie ma, że wszyscy bez maseczek? Przed chwilą w TVNie straszyli, że dzieje się tak źle że na Wszystkich Świętych znowu mogą zamknąć cmentarze. A tu co? Jakaś inna rzeczywistość???

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane