sobota, 25 września 2021 14:16

Rzemieślnicy zagościli na ul. Rzeźnickiej

 

W sobotnie południe na ul. Rzeźnickiej pojawiły się stanowiska rzemieślnicze, skierowane do różnych grup wiekowych.

W ramach obchodów 600. rocznicy powstania pierwszego gnieźnieńskiego cechu, którego tradycję kontynuuje Cech Rzemiosła i Małej Przedsiębiorczości, na ul. Rzeźnickiej pojawili się przedstawiciele Cechowej Szkoły Rzemieślniczej oraz niektórych firm, prezentując tajniki różnych zawodów, a także swoje oferty. Szczególne zainteresowanie budziła możliwość budowania karmników przy wydatnym wsparciu instruktorów.

Ponadto w Starym Ratuszu do 1 października oglądać można okolicznościową wystawę, prezentującą zbiory należące do gnieźnieńskich rzemieślników lub ich potomków. Nie brakuje różnych narzędzi, insygniów, fotografii (także współczesnych), które dotyczą tej tematyki, a nawet stołu, noszącym wyraźnie ślady długoletniego, żmudnego użytkowania.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane