niedziela, 26 września 2021 10:08

Na Rynku podzielili się swoją krwią

 

Po raz ostatni w tym roku odbyła się akcja krwiodawstwa „Oddaj krew z Cieplikiem” - na apel o podzielenie się swoim życiem odpowiedziało prawie 30 osób.

Od kilku lat w Gnieźnie odbywają się cykliczne zbiórki krwi, organizowane przez Klub Honorowych Dawców Krwi "Życiodajni". Choć sama inicjatywa gości często w szkołach i innych placówkach, tak akcje „Oddaj krew z Cieplikiem” zawsze przyciągają wielu chętnych do podzielenia się życiodajnym płynem.

Tegoroczna inicjatywa zagościła w Gnieźnie w maju, lipcu, sierpni i wrześniu, a w sumie na apele organizatorów odpowiedziało około 100 osób. Tylko w minioną sobotę, kiedy to na gnieźnieńskim Rynku pojawił się krwiobus, w krótkim czasie ustawiła się długa kolejka oczekujących. W sumie tego dnia krew oddało 28 osób, pozwalając tym samym na zebranie 12,6 litrów krwi - na wszystkich donatorów, poza tradycyjnym "zwrotem utraconych kalorii" czekały także upominki przygotowane przez sponsorów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane