środa, 29 września 2021 09:46

Pobili i okradli kolegę - trafili do aresztu

 

Gnieźnieńscy policjanci zatrzymali 26-latka z Konina i 25-latka z Gniezna, którzy dokonali rozboju na 40-letnim mężczyźnie.

W czwartek 23 września br. przy ul. Dworcowej w Gnieźnie odbywało się spotkanie towarzyskie. W pewnym momencie pomiędzy trzema uczestnikami doszło do nieporozumień. Dwóch sprawców zaczęło uderzać i kopać pokrzywdzonego. Z kieszeni spodni zabrali mu telefon komórkowy, po czym oddalili się z miejsca przestępstwa. Telefon sprzedali w jednym z lokalnych lombardów.

- Nad wyjaśnieniem tego rozboju pracowali policjanci operacyjni. Na podstawie zebranych materiałów wytypowali sprawców. Zatrzymali 26-latka z Konina i 25-latka z Gniezna. Prokurator przedstawił mężczyznom zarzut dokonania rozboju. Zostali doprowadzeni do sądu z wnioskiem o areszt - poinformowała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Decyzją Sądu Rejonowego w Gnieźnie obaj podejrzani najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie. Zgodnie z kodeksem karnym za rozbój grozi kara pozbawienia wolności do 12 lat.

1 komentarz

  • Link do komentarza yemplariusz środa, 29 września 2021 12:53 napisane przez yemplariusz

    i jakie konsekwencje dla idiotów - wyrok ok 5 - 6 lat odsiadki, po 3 - 4 latach na wolność jeśli nie będzie problem. To co w głowie mają to chyba ciężko nazwać mózgiem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane