czwartek, 30 września 2021 07:36

Wicestarosta deklaruje przeprowadzkę i kandydowanie na burmistrza

 
Wicestarosta deklaruje przeprowadzkę i kandydowanie na burmistrza archiwum redakcji

Podczas środowego posiedzenia Rady Miejskiej w Trzemesznie padła dość odważna, polityczna deklaracja - wicestarosta Anna Jung zamierza kandydować na burmistrza Trzemeszna.

Początek posiedzenia trzemeszeńskich rajców zdominowała obecność przedstawicieli władz powiatu, z którymi dyskutowano o różnych kwestiach. Szczególnie dotyczyło to stanu dróg i rodzaju inwestycji planowanych w tym zakresie, a także przyszłości budynku po zlikwidowanym już domu dziecka, którego podopieczni trafili do Gniezna. 

Pod koniec wystąpień starosty Piotra Gruszczyńskiego oraz wicestarosty Anny Jung, do tej ostatniej zwrócił się przewodniczący Benedykt Nitka z pytaniem: - Słyszałem, że pani wicestarosta będzie bliżej z gminą współpracować. Czy to jest prawda? Taka plotka gdzieś tam była - mówił, a poproszony o zadanie pytania wprost, dodał: - Czy pani ma zamiar mieszkać w gminie Trzemeszno? Anna Jung odparła: - Przymierzam się do zamieszkania w gminie Trzemeszno, ale powiem panu coś więcej - zamierzam kandydować na burmistrza. 

Czy te słowa to faktycznie konkretna deklaracja czy może polityczna "wycieczka" pod adresem obecnego burmistrza Krzysztofa Derezińskiego? Wicestarosta Anna Jung od dawna jest silnie związana z gminą Kłecko, ale jej wypowiedź można odczytywać też jako próbę docinki pod adresem włodarza Trzemeszna. Ten bowiem, podczas jednego z lipcowych posiedzeń, wypowiedział się dość niepochlebnie o wicestaroście, mówiąc m.in. iż ta "wyjątkowo źle na niego działa". 

5 komentarzy

 • Link do komentarza Marko piątek, 01 października 2021 18:23 napisane przez Marko

  Tyle się mówi o nepotyzmie pisu. A tu proszę starosta i wicestarosta w Gnieźnie to rodzina. To jest skandal. Jak to świadczy o platformie w Gnieźnie.. Czas to zmienić.

 • Link do komentarza Mina piątek, 01 października 2021 15:10 napisane przez Mina

  Ktoś taki na starostę , ludzie obudźcie się .

 • Link do komentarza Zdzisiek piątek, 01 października 2021 09:33 napisane przez Zdzisiek

  Pani J. ma zdecydowanie zbyt wysokie mniemanie o sobie, nawet jeśli tylko żartuje...
  Wicestarostą jest wyłącznie z tego powodu, że była od lat asystentka Pana G. Normalnie nie miałaby żadnych szans na takie stanowisko, brak kompetencji...
  Ale pychę ma ogromną, zgadzam się

 • Link do komentarza PinoKIO czwartek, 30 września 2021 22:22 napisane przez PinoKIO

  Kmpania PEŁO XD !!!! w planach tej pAni start na pOsła a guru na senatora. Zaczeli czarować.

 • Link do komentarza Emil czwartek, 30 września 2021 15:03 napisane przez Emil

  Krzychu ma RACJE sama komunistyczna buta razem z wujkiem piotrusiem!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane