niedziela, 17 października 2021 19:22

Wieczorne potrącenie na Winiarach

 

Do niebezpiecznego w skutkach zdarzenia drogowego doszło w niedzielny wieczór na ul. Winiary w rejonie przejścia dla pieszych.

Do zdarzenia doszło 17 października, chwilę przed godziną 19 na prostym odcinku ul. Winiary, pomiędzy osiedlem Orła Białego a osiedlem Jagiellońskim. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w rejonie przejścia dla pieszych doszło do potrącenia mężczyzny przechodzącego o kuli przez samochód marki Skoda. W wyniku uderzenia upadł on około 20 metrów od pasów. 

Poszkodowanemu pomocy udzielili świadkowie zdarzenia, a także przybyli policjanci - odniósł on różne obrażenia ciała. Po dotarciu zespołu ratownictwa medycznego, został on przeniesiony do karetki, a następnie przetransportowany do szpitala.

Okoliczności zdarzenia ustali policja. Na czas prowadzonych działań przejazd ul. Winiary został zablokowany.

 

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Dobre prawo czwartek, 21 października 2021 08:13 napisane przez Dobre prawo

  Kolejny przypadek uzyskanego prawa pierwszeństwa na pasach. Ci co głosowali za tym prawem ponoszą całkowitą odpowiedzialność za cierpienie pieszych przy wypadkach na przejściach. Rozumiałbym udzielenie takiego uprzywilejowania pieszym, ale najpierw powinno się doświetlić mocnym zimnym światłem dojście do przejścia i samo przejście, aby pieszy był dobrze widoczny dla kieryjącego pojazdem a potem wprowadzajmy uprzywilejowanie. A tak pieszy dostał prawo i w ciemnym ubraniu przy niedoświetlonym prejściu jest kompletnie niewidoczny i nieszczęście gotowe. I co z tego, że wina kierowcy, jak to przez zasiadajacych w Sejmie mając prawo pieszy cierpi o ile nie straci życia. Panowie Posłowie zacznijcie w końcu myśleć bo takim działaniem nie poprawicie bezpieczeństwa.

 • Link do komentarza Grażyna wtorek, 19 października 2021 04:06 napisane przez Grażyna

  Jadąc przez to przejście od strony Orła zwalniam do 20-30km/h ponieważ tak słaba jest widoczna krawędź jezdni ,non stop parkują tam samochody i utrudniają widoczność pieszego dorosłego a dziecko to już całkowicie zasłanuają parkujące tam samochody ZRÓBCIE TAM ZAKAZ PARKOWANIA, znak czy cokolwiek BO TO NIE BĘDZIE OSTATNI WYPADEK NA TYM PRZEJSCIU DLA PIESZYCH. MACIEJ DLACZEGO TO MUSIAŁEŚ BYĆ TY KUMPLU.

 • Link do komentarza z Winiar poniedziałek, 18 października 2021 08:54 napisane przez z Winiar

  PZD potem powie, że robi wszystko, by poprawić bezpieczeństwo pieszych, postawi światełka koło szkoły, zrobi wielkie otwarcie z radą osiedla :D A tu bach, potrącenie kilkaset metrów dalej, bo jakiemuś leniowi nie chce się pomyśleć o REALNYM poprawieniu widoczności na ulicy poprzez fizyczną likwidację miejsc postojowych 10 metrów od przejścia i doświetleniu. Inna sprawa, że równie dobrze przejście mogłoby zostać podniesione. Ale po co robić sobie koszty...

 • Link do komentarza Kieorwca poniedziałek, 18 października 2021 04:44 napisane przez Kieorwca

  To przejście jest bardzo niebezpoeczne nawet w dzień jest problematyczne gdyż z obu stron pieszy jest zasłonięty przez zaparkowane pojazdy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane