wtorek, 19 października 2021 09:00

Nie było żadnego porwania dziecka

 

Media społecznościowe obiegła informacja o rzekomym porwaniu, do jakiego miało dojść przed jedną z gnieźnieńskich szkół. Policja dementuje te wiadomości.

Co jakiś czas w sieci pojawiają się fake newsy w postaci linków do stron, zatytułowanych w sposób sensacyjny, mający wzbudzić uwagę. Często nazwy tych "serwisów" brzmią bardzo znajomo, jednak nie są one powiązane z rzeczywistymi portalami. Tak też było ostatnio, kiedy na jednej z grup społecznościowych opublikowano link do strony, która informowała o rzekomym porwaniu dziecka sprzed szkoły na terenie Gniezna. Link w krótkim czasie zyskał mnóstwo udostępnień.

- Wbrew pojawiającym się na Facebooku informacjom, nie było porwania dziecka sprzed jednej ze szkół w Gnieźnie. Wiadomość, która może przestraszyć rodziców jest fake newsem. Dementujemy i uspokajamy - ani w Gnieźnie, ani w innej miejscowości na terenie powiatu nie doszło do takiej sytuacji - informuje KPP Gniezno. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane