niedziela, 24 października 2021 10:21

Wybrano lidera PO w powiecie

 

Potwierdziły się nieoficjalne informacje, jakie pojawiły się już kilka dni temu - po wielu latach zmienił się przewodniczący powiatowych struktur PO w powiecie.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że w wyborach na przewodniczącego powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, pojawiły się dwie kandydatury - obecnego starosty Piotra Gruszczyńskiego oraz prezydenta Tomasza Budasza. Ten pierwszy był liderem ugrupowania w regionie od lat i jego pozycja wydawała się być wciąż stabilna, ale pojawienie się nowego kandydata postawiło spory znak zapytania. 

Pierwsze sygnały o tym, że zmiana jest niemal przesądzona, zaczęły docierać już w połowie mijającego tygodnia. W minioną sobotę członkowie ww. partii wybierali liderów na różnych poziomach struktur i jak informują jej przedstawiciele, to Tomasz Budasz zwyciężył w wyborach na przewodniczącego struktur PO w powiecie gnieźnieńskim. Stało się to pomimo, jeszcze jakiś czas temu ten ostatni dość otwarcie opowiedział się za kandydaturą Szymona Hołowni w wyborach prezydenckich. 

Wiele wskazuje na to, że o wszystkim decydują kalkulacje polityczne związane z przyszłymi wyborami do parlamentu oraz samorządu. W przypadku tego drugiego chodzi przede wszystkim o utrzymanie władzy obecnej koalicji, składającej się z PO i SLD w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego.

17 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec sobota, 13 listopada 2021 23:33 napisane przez mieszkaniec

  Jak panu nie wstyd, panie Budasz wspierać swoja osobą partię, która zachowuje się przeciw polskiej racji stanu?

 • Link do komentarza czytelnik wtorek, 26 października 2021 16:58 napisane przez czytelnik

  Ad. Obserwator - jasne, ze Budasz mimo kilku rozdanych budzików nie obudził miasta, a raczej je całkowicie uśpił, więc jest nadzieja, ze na dobre snem wiecznym pogrąży aferalną, zbójecką i wrażą Polsce Platformę Obywatelską, która ma tyle wspólnego z obywatelami, co rum z rumakiem!

 • Link do komentarza radkosky wtorek, 26 października 2021 08:01 napisane przez radkosky

  Wiadomości TVPIS nie powstydziłyby się większości tych prostackich komentarzy :)
  Pseudo katolicy górą !!!

 • Link do komentarza Filip poniedziałek, 25 października 2021 20:56 napisane przez Filip

  TYPOWY karierowicz dla stołka zrobi wszystko, kiedyś do MPK został przez Budasza wprowadzony prezes który musiał być atrapą a byli inni w tym obecny ale trzeba było wprowadzić swojego.

 • Link do komentarza wilk poniedziałek, 25 października 2021 17:03 napisane przez wilk

  Już dawno temu pisałem,że platforma O. to partia SŁUP,założona przez OBCE służby przeciwko patriotycznemu polskiemu społeczeństwu !!!!!! Dzisiaj jest już to chyba dość jasne i każdy człowiek będący w tej zgrai zwanej tylko z pozoru obywatelska działa prędzej czy później przeciwko polskiemu narodowi lub lokalnej społeczności!!! A już liczne koalicje i współpraca z SLD czyli dawne PZPR mówi wszystko kim są !!!! I żadne inne przefarbowane nazwy różnych partyjek,ugrupowań czy tzw. drużyn tego NIE ZAMALUJĄ !!!!

 • Link do komentarza Kiniu poniedziałek, 25 października 2021 13:53 napisane przez Kiniu

  Kolejny karierowicz z POpapranej partii. W naszym mieście i powiecie czas na zmiany, bo niedługo POtoniemy w kolejnych długach, które fundują nam rządzący z obecnej partii.

 • Link do komentarza Filip poniedziałek, 25 października 2021 13:49 napisane przez Filip

  Już zmiany Budasza widzimy w Klubie Mieszko, który widzimy jak się rozwija , też miała być dobra zmiana i co zrobił Budasz to nie wymaga komentarza. Budasz to co z KS Mieszko dokonał to również pomoże tak samo Platformie, doprowadzi do rozpadu i w mieście pozostanie tylko wspomnienie że była kiedyś Platforma Obywatelska.

 • Link do komentarza Tomasz poniedziałek, 25 października 2021 09:12 napisane przez Tomasz

  To T.Budasz wyprowadzi sztandar PO?

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 24 października 2021 20:51 napisane przez Obserwator

  Myślę, że prezydent Gniezna Budasz wszedł na tonący statek. Nie obudził miasta i nie obudzi Platformy.

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 24 października 2021 17:04 napisane przez Mieszkaniec

  No to zmiany w powiecie nieuniknione

 • Link do komentarza Marek niedziela, 24 października 2021 15:39 napisane przez Marek

  Komunizm wciąż głęboko zabetonowany w Gnieźnie. I tu ma się coś zmienić na lepsze?!? ŻENADA

 • Link do komentarza rezigiusz niedziela, 24 października 2021 12:53 napisane przez rezigiusz

  K9go to interesuje jak i tak niczego to nie zmieni w jakim marażmie jest obecnie zarówno miasto jak i powiat. Jak jest od lat widzą Ci co mieszkają czy odwiedzają powiat i miasto.

 • Link do komentarza Sebastian niedziela, 24 października 2021 11:59 napisane przez Sebastian

  Na Budasza i jego zagrywki polityczne mnie już nikt nie nabierze.

 • Link do komentarza Czytelnik niedziela, 24 października 2021 11:53 napisane przez Czytelnik

  To jest jak wpuszczenie lisa do kurnika.

 • Link do komentarza Alfa niedziela, 24 października 2021 11:42 napisane przez Alfa

  Mówi się w kraju , że społeczeństwo Polski , te moherowe berety są "ślepe" bo wybierają większością głosów na swoich przywódców ludzi nie zgadzających się na dotychczasowe układy i układziki w Polsce. Że ci przywódcy "kupują" sobie głosy wyrównując statusy społeczne wśród polskiego społeczeństwa. A jak "kupują" sobie głosy przywódcy Gniezna? Za kredyty budują nowe parki, nowe place zabaw, nowe boiska, nowe oświetlenia ulic, nowe dworce, i.t.d. Byle tylko móc się tym pochwalić przed najbliższymi wyborami. Nie mówiąc tylko gnieźnianom drobnej rzeczy. Że to wszystko za pieniądze , które będą musiały spłacać przez najbliższych 40 lat ich dzieci i wnukowie. Czy to nie dwulicowość, gdy ludzie tej samej partii PO z jednej strony prześcigają się w krytyce rządzących krajem a jednocześnie robią "to samo" i uważają, że jest to najbardziej w porządku! Tylko, że władzy kierującej naszym krajem chodzi o dokończenie reformy polski po zwycięstwie Solidarności w 1980 roku. O zmianę sędziów, prezesów, dyrektorów i przyklejonych do swoich fotelów prezydentów miast. A władzom dotychczasowym Gniezna chodzi o zupełnie coś przeciwnego. Im chodzi wyłącznie o zachowanie dotychczasowych układów i układzików w naszym mieście . Dlaczego ? By dalej pod osłoną tz. tajemnic handlowych robić w bambuko mieszkańców. Jak to się robi to oni się nauczyli przez te 65 lat. Czyli od czasu gdy władzę w Gnieźnie po wojnie przejęli komuniści. I tym się różni społeczeństwo Gniezna od pozostałej części Polaków. Społeczeństwo Polski już się obudziło a gnieźnianie jeszcze nie !

 • Link do komentarza Tiger niedziela, 24 października 2021 10:59 napisane przez Tiger

  POpaprańcy odejdą wraz z nastaniem wiosny.

 • Link do komentarza Zbig niedziela, 24 października 2021 10:52 napisane przez Zbig

  Brawo prezydent Budasz. To jedyny polityk w Gnieźnie klasy ogólnopolskiej. Nada gnieznienskiej platformie nowy impuls. Uporządkujmy pewne sprawy w starostwie i do przodu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane